ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Mieszane informacje z rynku ropy naftowej
07.10.2020r. 09:12

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Pierwsza połowa bieżącego tygodnia na razie upływa pod znakiem zwyżek cen ropy naftowej, aczkolwiek od wczoraj dynamika wzrostów wyraźnie wyhamowuje. Nie przeszkodziło to jednak cenom ropy WTI dotrzeć do ważnej psychologicznej bariery na poziomie 40 USD za baryłkę, a notowaniom ropy Brent wzrosnąć do 42 USD za baryłkę.

Stronie popytowej na rynku ropy naftowej sprzyja ograniczenie produkcji tego surowca w Zatoce Meksykańskiej przed uderzeniem kolejnego huraganu. Dodatkowym czynnikiem wspierającym ceny jest strajk pracowników sektora naftowego w Norwegii.

(1024x683)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

O ile jednak powyższe czynniki krótkoterminowo przyczyniają się do zwyżek, do już w dłuższej perspektywie na rynku ropy nie ma powodów do optymizmu - i to z kilku przyczyn. Po pierwsze, Donald Trump rozwiał nadzieje na kolejny pakiet stymulacyjny, zrywając rozmowy z Demokratami na ten temat - co przyczyniło się do ogólnego pogorszenia nastrojów na rynkach finansowych na świecie.

Po drugie, Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że w poprzednim tygodniu zapasy ropy naftowej w USA zwyżkowały o 951 tysięcy baryłek, czyli o znacznie więcej niż oczekiwano (ok. 400 tysięcy baryłek). Dzisiaj swój raport na ten temat przedstawi amerykański Departament Energii o godzinie 16:30.

Podsumowując, ceny ropy są silne w krótkoterminowym ujęciu, ale zwyżka będzie trudna do utrzymania na dłużej niż kilka dni. Jeszcze w tym tygodniu możemy obserwować próbę powrotu cen ropy do spadków - niemniej, ostateczny bilans tygodnia może być zależny od konsekwencji huraganu w USA, rozwoju sytuacji w Norwegii, jak również dzisiejszej publikacji dotyczącej zapasów paliw w USA.

(1024x683)
Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE