ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Dwie edycje Enea Bydgoszcz Triathlon w jednym roku
08.10.2020r. 12:46

W 2021 czeka nas dwa razy więcej emocji podczas dwóch edycji największej imprezy triathlonowej w Polsce! Organizatorzy Enea Bydgoszcz Triathlon przygotowali niespodziankę dla zawodników - oprócz przełożonych o rok lipcowych zawodów, 22-23 maja 2021 odbędzie się także nowa edycja Enea Bydgoszcz Triathlon!

Pandemia COVID-19 mocno pokrzyżowała plany sportowców, ale także organizatorów zawodów. Efektem ogłoszenia stanu epidemii było między innymi przesunięcie o rok największej imprezy triathlonowej w Polsce: Enea Bydgoszcz Triathlon na termin 10-11 lipca 2021. Większość pakietów startowych na te zawody jest już od dawna wyprzedana, a na liście uczestników znajduje się już ponad 4 tysiące zawodników.

W związku z ogromnym zainteresowaniem możliwością startu w przyszłym sezonie i pełnymi listami startowymi, organizatorzy postanowili podjąć odważną decyzję i w 2021 roku zorganizować aż dwie edycje zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon!
  • Zawody przeniesione z lipca 2020 odbędą się 10-11 lipca 2021 r.
  • Nowa edycja zawodów odbędzie się 22-23 maja 2021 r.

- COVID-19 postawił przed nami masę poważnych wyzwań, które jeszcze rok temu wydawałyby się nierealne. Najtrudniejszą decyzją, podjętą w trosce o zdrowie zawodników, było przeniesienie zawodów z 2020 na 2021 - powiedział Aleksander Skorecki, współorganizator zawodów. - Okazało się, że zawodnicy nie tylko wykazali się ogromnym zrozumieniem dla tego rozwiązania, ale też zaczęli tłumnie pytać o możliwość startu w przyszłym roku. To nie lada wyzwanie, zwłaszcza że praktycznie wszystkie miejsca startowe na przeniesioną imprezę są już zajęte - dodał Aleksander Skorecki.

- Postanowiliśmy więc znaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby nie tylko na start wszystkim chętnym, ale też stworzyło szansę do dalszego rozwoju największej imprezy triathlonowej w Polsce. Tak powstał plan zorganizowania dwóch edycji zawodów, który zaczynamy realizować od dziś, z olbrzymim wsparciem sponsora tytularnego zawodów: firmy Enea oraz nieocenioną pomocą miasta-gospodarza: Bydgoszczy - powiedział Jakub Kubiński, dyrektor sportowy Enea Bydgoszcz Triathlon. - Mamy nadzieję, że nowe, majowe zawody w Bydgoszczy będą doskonałym otwarciem sezonu triathlonowego, ale także realizacją hasła, które przyświeca nam w przyszłym roku. W sezonie 2021 czeka nas 2x więcej emocji! - dodał Jakub Kubiński.

Na obydwu edycjach odbędą się tradycyjnie rozgrywane dystanse: 1/8 (475 m pływania, 21 km roweru, 5,5 km biegu), 1/4 (950 m pływania, 42 km roweru i 10,8 km biegu) oraz 1/2 (1,9 km pływania, 82 km roweru i 22 km biegu).

W lipcu dodatkowo zorganizowany zostanie dystans stworzony specjalnie dla amatorów - Decathlon TRYathlon (240 m pływania z nurtem rzeki, 19 km jazdy na rowerze i 4,25 km biegu). Obie edycje (maj i lipiec) zostaną połączone w cykl Enea Bydgoszcz Triathlon Cup, w ramach którego uczestnikom będą liczone sumy czasów z dwóch startów na danych dystansach. Zawodnicy powalczą o olbrzymie puchary i tytuły najbardziej wszechstronnych triathlonistów!

Sponsorem tytularnym obu edycji zawodów oraz Enea Bydgoszcz Triathlon Cup jest Enea.

- Możliwość dwóch startów w Bydgoszczy jednego roku to wspaniała informacja, szczególnie dla debiutantów, którzy na doskonale przygotowanych trasach mogą rozpocząć swoją przygodę z tą wymagającą dyscypliną. Będziemy z zawodnikami na każdym kilometrze, dodając im energii i wspierając w walce o "życiówki". Liczymy również na obecność naszych pracowników, trenujących na co dzień w Enea Teamie - powiedziała Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

Organizatorzy szacują, że w przyszłym sezonie w Bydgoszczy wystartuje około 9 tysięcy zawodników i będzie to jedno z trzech największych wydarzeń triathlonowych na świecie!

Korzyści dla zawodników z organizacji dwóch edycji Enea Bydgoszcz Triathlon w 2021:
  • Możliwość startu na Enea Bydgoszcz Triathlon dla tych, którzy nie mogliby się zapisać ze względu na pełne listy startowe na lipcowe zawody na dystansach 1/8 i 1/2.
  • Zawodnicy zapisani na imprezę 10-11 lipca 2021 mogą bezpłatnie przenieść swój start na 22-23 maja 2021. Takie zmiany będą możliwe do końca listopada 2020.
  • Obydwie imprezy zostają połączone dodatkową klasyfikacją w ramach Enea Bydgoszcz Triathlon Cup. Będą w niej nagradzani zawodnicy osiągający najlepsze sumaryczne czasy na tych samych dystansach w majowych i lipcowych zawodach.
  • Starty odbędą się z zachowaniem specjalnego reżimu sanitarnego w związku z potencjalnym dalszym trwaniem stanu pandemii COVID-19.
  • Majowa edycja Enea Bydgoszcz Triathlon będzie też doskonałą okazją do "otwarcia" sezonu triathlonowych startów w 2021!
  • Dla głodnych rywalizacji i większej dawki pozytywnych emocji, jest to okazja do startu w Bydgoszczy dwa razy w jednym roku.

Rejestracja na majową edycję zawodów zostanie uruchomiona 20 października 2020 o godzinie 18:00. Zapisy uzupełniające na zawody w lipcu (w ramach dostępnych limitów miejsc) zostaną uruchomione miesiąc później.

Komplet informacji i link do formularza rejestracyjnego dostępny jest na stronie internetowej www.BydgoszczTriathlon.pl

Enea Bydgoszcz Triathlon to największe zawody triathlonowe w Polsce, które co roku przyciągają blisko 4500 zawodników i 20 tys. kibiców.

W szranki stają zarówno zawodowcy, jak i bardzo szerokie grono amatorów.

Uczestnicy podejmują wyzwanie rywalizacji na kilku dystansach: od tych przeznaczonych dla debiutantów (1/8 i Decathlon TRYathlon), po te dedykowane bardziej zaawansowanym uczestnikom (1/4 i wymagająca 1/2).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn, Puchar Świata w Quadrathlonie oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy.

Na zawodników startujących na dwóch dystansach (1/8 i 1/4), czeka osobna klasyfikacja Pucharu Bydgoszczy dla najbardziej wszechstronnego triathlonisty!

Niesamowite emocje na trasie, rywalizacja w centrum miasta, wsparcie od rodzin zawodników, kibiców i wolontariuszy, wszystko to tworzy wyjątkową atmosferę zawodów.

Podejmij wyzwanie i wystartuj w triathlonie w Bydgoszczy!
Enea
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE