ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Krzywy Las pod opieką PGE
08.10.2020r. 13:25

Grupa PGE wesprze rewitalizację Krzywego Lasu pod Gryfinem. To kolejny projekt PGE, którego celem jest zarówno troska o walory przyrodnicze, jak i edukacja ekologiczna młodych pokoleń.

Fundacja PGE podpisała umowę z Gminą Gryfino i przekazała środki na stworzenie projektu edukacyjnego i turystycznego na terenie Krzywego Lasu.
Krzywy Las to pomnik przyrody położony w Nadleśnictwie Gryfino, w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Elektrowni Dolna Odra - Oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. To skupisko blisko stuletnich nietypowych sosen, które z uwagi na swój wiek, w niektórych miejscach wykazują tendencję do zamierania. Wsparcie Grupy PGE pozwoli ochronić to niezwykłe miejsce.

PGE od lat troszczy się o lasy, czego przejawem jest trwający już od 20 lat projekt Lasy pełne energii. Pracownicy Grupy PGE, współpracując z leśnikami, posadzili w tym czasie prawie 600 tysięcy drzew. Nasze zaangażowanie wynika nie tylko z troski o środowisko, pomniki przyrody czy edukację ekologiczną młodych pokoleń, ale jest elementem długoterminowych działań. To z myślą o przyszłych pokoleniach PGE troszczy się o lasy i wspiera w działaniach społeczności lokalne - podkreśla Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna.

Koncepcja zagospodarowania terenu Krzywego Lasu zakłada powstanie ścieżki edukacyjnej uwzględniającej zarówno walory przyrodnicze, jak i turystyczne Krzywego lasu. Na rewitalizowanym terenie zbudowane zostaną utwardzone ścieżki ekokompozytowe oprowadzające po jego terenie. Przewidziana jest również mała architektura drewniana: bramy tworzące naturalny tunel, pylony informacyjne oraz ławki stylizowane na kształt wygiętych pni Krzywego Lasu. Uzupełniającą infrastrukturą będą stojaki na rowery. Projekt zostanie zakończony jesienią 2022 roku.
Projekt rewitalizacji Krzywego Lasu będzie realizowany w partnerstwie trójstronnym, przy współpracy Gminy Gryfino, Nadleśnictwa Gryfino oraz przy wsparciu Fundacji PGE.

Grupa PGE od lat troszczy się o lasy. W procesie rekultywacji terenów poeksploatacyjnych posadziła ponad 47,5 milionów drzew i krzewów. Od 2000 roku pracownicy spółek z Grupy PGE wraz z rodzinami sadzą Lasy pełne energii świętując przy tym Dzień Ziemi. W 2019 roku PGE posadziła około 95 tysięcy młodych drzew w 32 lokalizacjach na terenie 14 województw. Łącznie, od początku akcji, uczestnicy projektu posadzili prawie 600 tysięcy drzew.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: UoTer 08.10.2020r. 20:56
HM jak było 200 drzew wszyscy mieli to w()o() obecnie jest tam kilkanaście robi się rumor hm
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE