ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Hnatio: Gas Storage Poland analizuje możliwości magazynowania wodoru
09.10.2020r. 05:54

Jako Gas Storage Poland prowadzimy badania, których celem jest odpowiedź na wyzwania rynku w zakresie magazynowania wodoru - powiedział Krzysztof Hnatio, prezes Gas Storage Poland podczas VI Kongresu Energetycznego we Wrocławiu.

- Pełniąc rolę operatora systemu magazynowania gazu posiadamy unikalne kompetencje w zakresie przechowywania metanu, czy biometanu oraz budowy magazynów w kawernach solnych. Jednocześnie prowadzimy projekt badawczo-rozwojowy, w zakresie którego analizujemy możliwości magazynowania wodoru na większą skalę. Posiadane przez nas kompetencje są szczególnie ważne, gdyż wodór będzie na pewno przechowywany właśnie w kawernach solnych, a nie złożach sczerpanych - powiedział Krzysztof Hnatio.

Prowadzone analizy potwierdzają, że wodór wykorzystywany będzie wyspowo, czyli przez duże aglomeracje miejskie oraz do transportu samochodowego, kolejowego, czy morskiego - mówił dalej prezes Gaz Storage Poland. Zauważył też, że żadne z państw europejskich nie posiada na większą skalę magazynów do przechowywania wodoru.
Biorąc pod uwagę przejście z paliwa gazowego na wodór, czy też biometan oraz kompetencje w zakresie magazynowania gazu, działania Gas Storage Poland wpisują się w realizację polityki klimatycznej.

Krzysztof Hnatio zwrócił uwagę, że kiedy Niemcy budowały swoje magazyny na metan, realizowane było to w większości ze środków unijnych. - Nie możemy odwlekać więc budowy magazynów na wodór, czy biometan, gdyż środki na ten cel mogą się skończyć, inne państwa wybudują magazyny, a my będziemy magazynować wodór, czy biometan zagranicą, co będzie wiązało się z kolosalnymi kosztami. Stąd też zrodził się pomysł magazynowania wodoru i biometanu w Polsce przez przez Gas Storage Poland - podsumował Krzysztof Hnatio.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: przyjaciel 09.10.2020r. 09:58
Nawet hel bł magazynowamy w Polsce w złożu Tarchały..
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 09.10.2020r. 12:19
Do magazynowania wodoru można wykorzystać kawerny.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE