ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mapa drogowa redukcji emisji dla decydentów w Kanadzie
09.10.2020r. 18:42

Green Ribbon Panel, skupiający grupę kanadyjskich liderów środowiskowych i gospodarczych, opublikował mapę drogową dla decydentów na szczeblu prowincji i federacji, która zawiera zalecenia dotyczące realizacji celów Kanady w zakresie redukcji gazów cieplarnianych.

"Walka ze zmianami klimatycznymi i rozwój naszej gospodarki są absolutnie możliwe, jeśli w pełni wykorzystamy sprawdzone rozwiązania i innowacje" - powiedział James Scongack z przedsiębiorstwa energetycznego Bruce Power, które jest przewodniczącym panelu Green Ribbon.

Panel powstał w lutym, aby zmobilizować liderów biznesu i polityki do udziału w dyskusjach na temat polityki klimatycznej i zapewnić forum dla wymiany poglądów, doświadczeń, pomysłów i najlepszych praktyk. Jego raport "Clean Air, Climate Change and Practical, Innovative Solutions: Policy Enabled Competitive Advantages Tuned for Growth" ,podkreśla potrzebę silnej, innowacyjnej polityki w pilnej walce ze zmianami klimatycznymi, jednocześnie zwiększając możliwości wzrostu dla gospodarki, stojącej wobec wyzwań związanych z pandemią COVID-19. Raport koncentruje się na prowincji Ontario, ale omówione rozwiązania mogą zapewnić drogę do poprawy systemu energetycznego na korzyść i dla dobrobytu całego kraju - stwierdzili jego autorzy.
Kanadyjczycy chcą działać na rzecz zmiany klimatu, zauważa raport, ale aby osiągnąć cele klimatyczne na 2030 r. i zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych w pozostałej części gospodarki, Ontario będzie potrzebować o 25 proc. więcej niskoemisyjnej energii elektrycznej. Jak dodaje, przewiduje się, że emisje gazów cieplarnianych w sektorze elektroenergetycznym ponownie wzrosną z powodu przejścia w prowincji na produkcję w większym stopniu opartą na paliwach kopalnych.

Rozwiązaniem, jak twierdzą autorzy raportu, jest połączenie wodoru, magazynowania i "infrastruktury dystrybucji przewodów i rurociągów" - wspieranej przez energetykę jądrową - w celu stworzenia inteligentnie zintegrowanego rozwiązania dla elektryfikacji. Pozwoliłoby to wygładzić zapotrzebowanie na energię elektryczną, zwiększyć efektywne wykorzystanie aktywów, zwiększyć elastyczność systemu i obniżyć koszty energii elektrycznej, a także opierać się na dotychczasowych sukcesach Ontario w zakresie zastępowania węgla energią jądrową.
Raport zawiera 10 natychmiastowych zaleceń, których wdrażanie mogłoby rozpocząć się w ciągu najbliższych 18 miesięcy:
• Wykorzystanie unikalnych technologii czystej energii Ontario i istniejących zasobów - jądrowych i wodnych - w celu zmniejszenia emisji i obniżenia kosztów energii.
• Skoncentrowanie celów polityki na jasnych, krótkoterminowych, namacalnych działaniach, które nadają priorytet ukierunkowanym, sprawdzonym, wykonalnym rozwiązaniom i uwzględniają różnorodność regionów w całej Kanadzie.
• Opracowanie ogólnokanadyjskiego rozwiązania wodorowego, które obejmuje integrację z sektorem ropy i gazu, dalsze wykorzystanie wodoru jako paliwa transportowego oraz wykorzystanie zasobów czystej energii elektrycznej w Kanadzie.
• Dążenie do elektryfikacji gospodarki uzupełnionej zastosowaniem technologii wodorowych.
• Opracowanie strategii zatrudnienia ekspertów ekologicznych Green Collar Jobs Strategy, aby rozwijać i wprowadzać innowacje oraz wykonywać krytyczne działania i projekty.
• Stworzenie marki Ontario jako czystej jurysdykcji znanej ze zrównoważonych produktów.
• Wykorzystanie regionalnego statusu Ontario, do zmaksymalizowania korzyści płynących z polityki zrównoważonego rozwoju.
• Zaangażowanie federalnych instytucji finansowych w zwiększenie wkładu ekonomicznego w Ontario.
• Utworzenie federalnego funduszu innowacji w dziedzinie energii nowej generacji, skoncentrowanego na opracowywaniu projektów demonstracyjnych, aby w przyszłości zmienić zasady gry w czystą energię w Kanadzie.
• Rozważenie, w jaki sposób przyszłe dochody publiczne z programów polityki ustalania cen emisji dwutlenku węgla mogły by być neutralne dla rządu i ukierunkowane na zwiększenie konkurencyjności sektorów objętych tym handlem.

Scongack powiedział: "Jedność i skupienie się na wynikach oraz na tym co działa, będzie kluczem do naszego sukcesu. Musimy wykonać szereg praktycznych kroków, aby ustanowić podstawy prowadzące do przemiany, której potrzebujemy".


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE