ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Anwil z Grupy Orlen planuje rozbudowę segmentu tworzyw sztucznych
12.10.2020r. 16:57

Anwil z Grupy Orlen ogłosił trzy zapytania dotyczące licencji, projektu i budowy instalacji do produkcji polichlorku winylu, chlorku winylu i chloru ciekłego. Informacje o ewentualnym zainteresowaniu udziałem w przyszłych postępowaniach zakupowych można składać do 20 października.

W opublikowanej dokumentacji Anwil podał, że zamierza przeprowadzić postępowanie zakupowe na licencję, projekt bazowy, wykonanie prac inżynieryjnych, dostawę, budowę i uruchomienie węzłów technologicznych do produkcji polichlorku winylu metodą suspensyjną, a także do produkcji chlorku winylu oraz do produkcji chloru ciekłego.

W przypadku polichlorku winylu wytwarzanego metodą suspensyjną oraz w przypadku chlorku winylu spółka wyjaśniła, iż budowa i uruchomienie nowych węzłów technologicznych pozwolić ma na zwiększenie obecnie posiadanych mocy produkcyjnych po 100 tys. ton na rok, natomiast w przypadku chloru ciekłego ma być to wzrost o ok. 108 tys. ton w ciągu roku. Anwil zaznaczył, że "zakres prowadzonych prac będzie obejmował budowę instalacji polimeryzacji PVC, linii strippingu i suszenia oraz modernizację istniejących węzłów w celu zintegrowania ich z nowo powstałymi jednostkami produkcyjnymi". Jak podano w ogłoszeniu, nowa instalacja ma być zlokalizowana w Anwilu w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej instalacji polichlorku winylu.

W przypadku technologii chlorku winylu spółka wskazała, iż ma być ona "oparta na procesie krakowania EDC, z uwzględnieniem jednostki do produkcji i oczyszczania EDC, pełnego zagospodarowania powstającego w procesie krakowania chlorowodoru oraz węzła oczyszczania chlorku winylu do jakości nie gorszej niż 99,98 proc., pozwalającego użyć go następnie w procesie polimeryzacji". Instalacja ma być również zlokalizowana w Anwilu na terenie po zlikwidowanej instalacji produkcyjnej, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej instalacji chlorku winylu, z możliwością wykorzystania istniejącej infrastruktury podziemnej i nadziemnej z możliwość połączeń technologicznych z obecnie posiadaną instalacją do produkcji chlorku winylu.

Jak podał Anwil, w ramach rozbudowy zdolności produkcyjnej chloru planowana jest tam rozbudowa oczyszczania solanki, elektrolizy, obróbki chloru oczyszczania wodoru, odchlorowania solanki i cyrkulacji katolitu. Dodatkowo planowane jest wybudowanie układu odbromowania solanki - dla obecnej i zwiększonej produkcji chloru - oraz budowa instalacji produkcji kwasu solnego syntezowego o zdolności produkcyjnej 13,3 tys. ton. Instalacja ma być zlokalizowana na terenie spółki w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej instalacji.

Anwil podkreślił, iż wszystkie nowe instalacje i węzły "mają być zaprojektowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i technologicznych, pozwalających uzyskać wskaźniki zużycia surowców i czynników energetycznych na światowym poziomie".

Anwil z siedzibą we Włocławku to podmiot zależny PKN Orlen, w którym płocki koncern ma 100 proc. akcji. Spółka, oprócz nawozów azotowych, wytwarza też suspensyjny polichlorek winylu, którego jest jedynym producentem w Polsce i ósmym w Europie - jest on wykorzystywany m.in. w produkcji profili budowlanych, rur, w tym np. kanalizacyjnych oraz izolacji i osłon kabli elektrycznych, a także przy wytwarzaniu sprzętu medycznego.

Produkcję chlorku winylu i polichlorku winylu Anwil rozpoczął w pierwszej połowie lat 80. XX wieku. Dotychczas spółka wyprodukowała łącznie ponad 7 mln ton, zarówno monomeru, jak i polimeru. Blisko połowa produkcji suspensyjnego polichlorku winylu trafia z Włocławka pod nazwą Polanvil na rynki Unii Europejskiej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE