ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Naprawiajmy! Bezpłatny poradnik dla klientów Taurona
13.10.2020r. 11:52

Czy naprawa sprzętów rzeczywiście się opłaca? Gdzie znaleźć rzetelnego fachowca i jak nie dać się oszukać. Z okazji Międzynarodowego Dnia bez Elektrośmieci Tauron przygotował dla klientów bezpłatny ebook - "Naprawiajmy!". To kolejna inicjatywa Taurona, która - wraz z bogatą ofertą usług serwisowych zamówionych już przez 1,7 mln klientów - ma zachęcać do ograniczania elektroodpadów.

- 53 mln ton elektroodpadów. Tyle sprzętu wyrzuciliśmy na śmieci tylko w 2019 roku. Co więcej, zgodnie z prognozami, ilość ta ma się sukcesywnie zwiększać. Jednak każdy z nas może przyczynić się do powstrzymania tego trendu. Z okazji Międzynarodowego Dnia bez Elektrośmieci Tauron przygotował dla swoich klientów poradnik, w którym krok po kroku pokazuje, jak bez wysiłku przyczynić się do pozytywnej zmiany nawyków - wyjaśnia Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Co zatem zrobić, żeby w trosce o środowisko i dobro nas wszystkich zmierzyć się z tym problemem? Tauron podpowiada: zanim wyrzucisz, sprawdź, czy możesz naprawić i przypomina o tym, jak postępować z urządzeniami niezdatnymi do użytkowania. Sprzęt elektryczny, którego nie da się już naprawić, powinien zostać dostarczony do wyznaczonych punktów zbiórki elektrośmieci. Jeżeli żaden z wymiarów takiego sprzętu nie przekracza 25 cm, można go również oddać do wielkopowierzchniowego sklepu ze sprzętami elektrycznymi bez konieczności zakupu nowego sprzętu.

W poradniku, który dostępny jest w serwisie Mój Tauron, zaprezentowane zostały korzyści płynące z naprawy różnego rodzaju urządzeń domowych oraz unijne prawodawstwo w sprawie "prawa do naprawy". W ebooku klienci znajdą też wskazówki o tym, kiedy naprawa sprzętu jest opłacalna oraz gdzie szukać sprawdzonych fachowców. Opcji jest wiele, bo oprócz poszukiwań w internecie czy wśród znajomych, można też skorzystać z abonamentowych usług serwisowych. Plusem takiego rozwiązania są sprawdzeni fachowcy, a także przewidywalność kosztów, czyli gwarantowane wsparcie w zamian za comiesięczną niewielką opłatę. Usługi różnych fachowców - np. elektryka, serwisanta gazowego czy hydraulika - oferuje swoim klientom właśnie Tauron.

Czy naprawa sprzętu się opłaca?

Statystyki mówią same za siebie. Koszt naprawy aż 98% usterek zgłoszonych przez klientów, którzy wybrali usługi serwisowe w Tauronie, nie przekracza kwoty 500 zł. Co za tym idzie, nie wiąże się dla nich z żadnymi dodatkowymi opłatami. Klient, który w pakiecie z prądem lub gazem ma też usługi fachowców, może z nich skorzystać w trakcie trwania umowy aż sześć razy. Każda z takich usług realizowana jest do kwoty 500 zł, a więc budżet każdego klienta na naprawy wynosi łącznie 3 000 zł.

Takie działania bezpośrednio przekładają się na zmniejszenie ilości elektrośmieci.

Bo o ile jedna naprawiona pralka czy lodówka nie zmniejsza globalnej skali problemu, to - gdy na naprawę zdecyduje się wiele tysięcy osób - skala zmieni się diametralnie. A już dziś usługi serwisantów w Tauronie wybrało 1,7 mln klientów.

Więcej na www.tauron.pl/serwisanci
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE