ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Deputowani do Rady Najwyższej Ukrainy: Nord Stream 2 to broń strategiczna
14.10.2020r. 16:08

"Rosyjski gazociąg Nord Stream 2 to broń strategiczna" - oświadczyła grupa deputowanych do Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy w liście zamieszczonym na portalu Atlantic Council i wzywającym do zastopowania projektu.

Jak podkreślają sygnatariusze listu, Gazprom wydał miliardy dolarów na ułożenie "niepotrzebnych rur, składając hojne zamówienia europejskim dostawcom". "Czy Gazprom kiedykolwiek odzyska pieniądze? Kreml się tym nie przejmuje" - podkreślili parlamentarzyści.

Projekt nie ma komercyjnego charakteru, a jedynie geopolityczny: by zagrażać światu - ocenili. "To dlatego Kreml wydaje bez przerwy pieniądze na zbędne rury i tak zażarcie walczy o ich uruchomienie" - dodali.

Według deputowanych prawdziwym celem budowy gazociągu jest zwiększenie rosyjskich wpływów w Europie i zaszkodzenie Ukrainie.

"Obecnie Rosja jest zależna od Ukrainy w sprzedaży wartego miliardy dolarów gazu klientom w Europie. Kreml gardzi tą zależnością, ponieważ powstrzymuje ona Moskwę przed dalszą agresją wobec naszego kraju" - zaznaczyli.
Deputowani ocenili, że ukończenie gazociągu pozbawi Ukrainę kluczowych narzędzi wpływu na Rosję i sprawi, że Ukraina będzie całkowicie narażona na podporządkowanie Rosji. "Dla Ukrainy jest to praktycznie egzystencjalna sprawa narodowej obronności i bezpieczeństwa" - dodali.

"Kiedy Nord Stream 2 będzie zakończony, Rosja natychmiast wycofa się z kontraktu gazowego z Ukrainą. To sprawi, że Ukraina, razem z krajami Środkowej i Wschodniej Europy, pozostanie na łasce Kremla i rosyjskiego szantażu" - podkreślili.

Zamieszczony we wtorek na stronie internetowej Atlantic Council list podpisało 29 przedstawicieli różnych ukraińskich partii politycznych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE