ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Greater Springfield chce stać się pierwszym miastem neutralnym dla klimatu w Australii
15.10.2020r. 11:07

Australijskie miasto Greater Springfield koło Brisbane w stanie Queensland, chce we współpracy z francuskim koncernem energetycznym Engie osiągnąć neutralność klimatyczną w ciągu dwudziestu lat - czytamy w BiznesAlert.pl.

Greater Springfield to ostatnie po stolicy Australii Canberrze sztucznie zbudowane miasto, powstało ono w 1993 roku z inicjatywy prywatnych deweloperów. We współpracy z Engie opracowało ono plan, który pomoże mu osiągnąć neutralność klimatyczną. Ma to się odbyć dzięki rozwojowi energetyki odnawialnej w mieście, przede wszystkim stawianiem paneli fotowoltaicznych na wszelkich możliwych dachach i rozwojem stacji ładowania wodoru. Cała komunikacja miejska zostanie wymieniona na pojazdy o napędzie elektrycznym czy wodorowym. Powstać mają też stacje do ładowania zielonego wodoru.

Rząd australijski wyznaczył specjalny fundusz na rzecz walki z ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa, Greater Springfield chce przeznaczyć te środki na zielone technologie. Obecnie miasto liczy około 40 tysięcy mieszkańców, lecz w ciągu dwudziestu lat liczba ta ma wzrosnąć aż trzykrotnie.
Plan Greater Springfield uzupełnia się ze strategią władz stanu Queensland, które zakładają, że w 2030 roku udział źródeł odnawialnych ma wynieść 50 procent, obecnie jest to 20 procent - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE