ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja próbuje pomóc Wenezueli w ominięciu sankcji USA na eksport ropy
15.10.2020r. 12:04

Według Kommiersanta, rząd rosyjski zamierza pomóc Wenezueli w ominięciu sankcji amerykańskich na eksport ropy z tego państwa. Zrobi to poprzez zapewnienie floty tankowców i jej ubezpieczenie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Obecnie Wenezuela korzysta ze zbiornikowca Ayacucho, który jest zarządzany przez rosyjską spółkę Transoceania. Statek zmienił nazwę na Maxim Gorki oraz podniósł rosyjską banderę. Rząd w Rosji ma polecić Promzwjazbankowi udzielenie 80 mln euro pożyczki Transoceani na zakup dodatkowych dwóch zbiornikowców.

Zgodnie z informacjami Kommiersanta, Władimir Putin może wydać polecenie, aby wszystkie trzy statki zostały ubezpieczone w Pierwszym Towarzystwie Ubezpieczeniowym Krymu, natomiast reasekuracją miałoby się zająć Rosyjskie Krajowe Towarzystwo Reasekuracyjne (podobnie jak w przypadku reasekuracji budowy Nord Stream 2). Suma ubezpieczenia ma wynosić 300 mln dolarów, co stanowi minimum wymagane przez międzynarodowe konwencje morskie. W przypadku dużych portów morskich ubezpieczenie przewozu produktów naftowych i ropy naftowej często musi przekraczać miliard dolarów.
Ubezpieczeniem i reasekuracją zajmą się firmy, które są objęte sankcjami amerykańskimi już od 2014 roku, po nielegalnej aneksji Krymu. Podobnie sprawa wygląda z głównym udziałowcem Transoceani, firmą Sowfracht.

Prawdopodobnie, tankowce będą przewozić jedynie ładunki na trasie z Wenezueli do Rosji. Tłumaczeniem Rosji może być transport urobku należącego do firm rosyjskich - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE