ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Globalne emisje dwutlenku węgla rekordowo spadły w I półroczu 2020 r. z powodu spowolnienia gospodarczego wywołanego koronawirusem
15.10.2020r. 12:08

Naukowcy z Chin, Francji, Japonii i Stanów Zjednoczonych podają, że globalne emisje dwutlenku węgla spadły o rekordowe 8,8 procent w pierwszych sześciu miesiącach tego roku. Jest to spowodowane spowolnieniem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa - czytamy w BiznesAlert.pl.

Badania opublikowane w czasopiśmie Nature Communications wykazały, że emisje spadły o 1551 milionów ton, czyli 8,8 procent w pierwszej połowie roku, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Jest to absolutny rekord. Spadek był również większy niż roczny spadek podczas drugiej wojny światowej, chociaż średnie emisje są teraz znacznie większe niż w tamtym czasie.

Naukowcy wykorzystali dane oparte na aktywności w czasie rzeczywistym i przeanalizowali dzienne, tygodniowe i sezonowe trendy emisji CO2 przed i po pandemii oraz spowolnienie gospodarcze, które wywołała. Tej wiosny rządy na całym świecie wprowadziły obostrzenia, aby powstrzymać pandemię koronawirusa, która ograniczyła zużycie energii do produkcji przemysłowej i transportu. Spowodowało to zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.
Badanie wykazało, że spadek dziennych emisji CO2 był najbardziej wyraźny w kwietniu, kiedy obowiązywały najsurowsze ograniczenia. Emisje zaczęły rosnąć pod koniec kwietnia i maja, kiedy wznowiono działalność gospodarczą w Chinach i niektórych częściach Europy, ale nadal spadały emisje związane z transportem - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Kermit 16.10.2020r. 12:06
Skoro spadły emisje, to pewnie też spadła temperatura. Może ktoś wie, gdzie są aktualne dane pomiarowe na ten temat.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE