ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW rozwiązuje umowę kredytową z EBI
15.10.2020r. 16:38

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował, że 15 października br., na mocy porozumienia stron, podjął decyzję o rozwiązaniu umowy finansowania, zawartej 9 kwietnia 2019 r. pomiędzy JSW, spółką zależną JSW tj. JSW Koks oraz Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI).

Finansowanie zostało udzielone w formie kredytu terminowego w wysokości 58,5 mln euro na realizację inwestycji strategicznych JSW oraz spółki zależnej JSW Koks.

Na chwilę obecną ani JSW ani JSW Koks nie posiadają zadłużenia z tytułu niniejszego kredytu.

Decyzja o rozwiązaniu umowy kredytowej pomiędzy EBI a JSW, spółki będącej kluczowym europejskim producentem węgla koksowego, który został wpisany przez KE na listę surowców krytycznych, została podjęta w związku z koniecznością spełnienia przez JSW, w możliwie najkrótszym czasie, wytycznych regulaminu udzielenia finansowego wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej, na podstawie wniosku.
Warunki regulaminu ubiegania się o udział w programie rządowym Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm, wskazują, w szczególności na konieczność podpisania umowy międzywierzycielskiej pomiędzy dotychczasowymi wierzycielami finansowymi (w tym EBI), PFR a JSW. Zawarcie takiej umowy międzywierzycielskiej jest jednocześnie warunkiem zawieszającym wypłatę środków z niniejszego finansowania pomocowego. Spełnienie tego warunku w przypadku kontraktu z EBI w wymaganym czasie, mając na względzie potrzeby JSW w zakresie utrzymania płynności finansowej, okazało się niemożliwe z uwagi na czasochłonność procesu kredytowego i dostostosowane go do harmonogramu finalizowania prac nad projektem pozyskania wsparcia od PFR - podała JSW w komunikacie .

Jednocześnie JSW informuje, iż podejmie starania celem ponownego ubiegania się o pozyskanie finasowania z EBI na realizację inwestycji strategicznych, które obejmował dotychczasowy kontrakt.

Podpisanie porozumienia o rozwiązaniu umowy z EBI wymaga uzyskania zgody rady nadzorczej JSW.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE