ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA w dół - działania spowalniające pandemię spowolnią też gospodarki
16.10.2020r. 08:28

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w N.Jorku mocniej tanieje w reakcji na perspektywy coraz silniejszych działań rządów na świecie, aby zapanować nad rozprzestrzenianiem się nowej fali zakażeń koronawirusem. Polityka "zostań w domu" może wpłynąć na zahamowanie już i tak kruchego ożywienia gospodarczego na świecie, a to obniży popyt na paliwa - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 40,55 USD, niżej o 1,00 proc.

Ropa Brent w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 42,72 USD za baryłkę, niżej o 1,02 proc.

Inwestorzy na rynkach paliw są w minorowych nastrojach, bo w Europie nasila się pandemia koronawirusa - ostrzejsze restrykcje wprowadzono w związku z tym m.in. w Londynie i Paryżu.

W USA rośnie liczba zakażeń Covid-19 w środkowo-zachodniej części kraju.

Pogarsza się też sytuacja na amerykańskim rynku pracy - liczba nowych bezrobotnych w ub. tygodniu wyniosła niespodziewanie 898 tys., a oczekiwano 825 tys. To najwyższy poziom od sierpnia.

Cenom ropy nie pomoże też informacja, że produkcji ropy w Libii wzrosła do poziomu 500 tys. baryłek dziennie.
Tymczasem zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 3,82 mln baryłek, czyli o 0,4 proc. do 489 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE). Rynek oczekiwał spadku zapasów o 2,1 mln baryłek.

Zapasy benzyny spadły w tym czasie o 1,62 mln baryłek, czyli o 0,6 proc. do 225,1 mln baryłek.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły aż o 7,24 mln baryłek, czyli o 4,20 proc. do 164,6 mln baryłek - podał DoE. To ich najmocniejszy spadek od 2003 r.

Na razie dane te nie spowodowały wzrostów cen ropy.

Ropa w USA na NYMEX staniała na zakończenie poprzedniej sesji 0,2 proc., a w całym tym tygodniu straciła na razie 0,1 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE