ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Piotrków Trybunalski planuje inwestycję w farmę PV
16.10.2020r. 12:30

Urząd miasta w Piotrkowie Trybunalskim planuje inwestycje w farmę fotowoltaiczną o mocy ok. 1 MWp. Energia z farmy ma być wykorzystywana m.in. w miejskich placówkach czy do oświetlenia ulic.

Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak zwraca uwagę, że miasto nad inwestycją pracuje od dłuższego czasu. Farma ma powstać na dużym placu, który jest do dyspozycji miasta i znajduje się na terenie oczyszczalni ścieków po zakończonej jej modernizacji.

"Mamy opracowaną koncepcję budowy farmy. Aby rozpocząć prace projektowe musimy uzyskać z zakładu energetycznego warunki przyłączenia się do sieci energetycznej, o które już wystąpiliśmy. Mając kompletną dokumentację rozpoczniemy starania o pozyskanie dofinansowania na realizację przedsięwzięcia" - wyjaśnia prezydent.

Moc famy ma sięgać 1 MWp i produkować rocznie ok. 950 MWh energii elektrycznej, która ma być wykorzystywany m.in. w miejskich placówkach, czy do oświetlenia ulic. Według prezydenta pokryje to ponad 10 proc. zapotrzebowania miasta na energię elektryczną.
"Dzięki budowie takiej farmy nie tylko po raz kolejny wpiszemy się w ważny dla nas wszystkich rozwój ekologii i dbałości o środowisko. Pozyskiwanie energii ze słońca to także duże oszczędności na miejskich rachunkach za prąd" - mówi Chojniak.

Podkreśla jednak, że na budowie farmy fotowoltaicznej działania miasta w inwestycje w odnawialne źródła energii się nie kończą. "Będziemy chcieli powołać do życia tzw. klaster energetyczny, czyli grupę podmiotów składających się z osób fizycznych, instytucji publicznych jak i przedsiębiorców, którym łatwiej będzie pozyskać pieniądze zewnętrzne na inwestycje w odnawialne źródła energii" - wyjaśnia i dodaje, że budowa farmy jest pierwszym etapem jego tworzenia.

Prezydent przekonuje, że dzięki temu samorząd będzie miał wpływ na rozwój lokalnej energetyki. "Będą to realne oszczędności wynikające z poprawy efektywności energetycznej, które będą stanowiły impuls dla rozwoju przemysłu w oparciu o niższe ceny energii elektrycznej" - podsumowuje.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: IR 16.10.2020r. 15:50
Z tym oświetleniem ulic z fotowoltaiki to jakiś żart jest! Panele słoneczne produkują prąd wtedy gdy świeci słońce -... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 16-10-2020r. 16:30 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE