ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosyjscy producenci ropy zmuszeni do dalszych ograniczeń w prowadzeniu nowych odwiertów
16.10.2020r. 13:46

Rosyjskie firmy wydobywcze planują dalszą redukcję odwiertów w 2021 roku, ze względu na trudną sytuację na rynku ropy, a także wciąż duże ryzyko kolejnych obostrzeń wprowadzonych przez państwa w związku z rozwojem pandemii koronawirusa - czytamy w BiznesAlert.pl.

W 2020 roku firmy rosyjskie ograniczyły nowe odwierty na swoich złożach o ponad jedną trzecią. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest konieczność dostosowania się do warunków porozumienia naftowego zawartego w ramach OPEC+. Ze względu na ryzyko, że pandemia koronawirusa będzie nadal się rozprzestrzeniać, plany członków porozumienia naftowego, dotyczące zwiększenia wydobycia ropy naftowej od 1 stycznia 2021 roku o dwa miliony baryłek ropy dziennie, mogą nie zostać zrealizowane.

Jeżeli do tego dojdzie, firmy naftowe w Rosji będą zmuszone do kolejnych ograniczeń. Według szacunków firm analitycznych w Rosji, spadek ten może wynieść 20 procent względem 2020 roku.
Ta sytuacja jest wyjątkowo trudna dla firm rosyjskich, świadczących usługi zagospodarowywania pól naftowych. Już teraz, wiele z nich znalazło się w trudnej sytuacji finansowej - czytamy w BiznesAlert.pl.
OilPrice , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE