ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pożyczka od Rosji dla Białorusi prawdopodobnie na spłacenie długu wobec Gazpromu
16.10.2020r. 17:02

Białoruś otrzymała 500 mln dolarów rosyjskiej pożyczki. Pieniądze pochodzą z Euroazjatyckiego Funduszy Stabilizacji i Rozwoju - informuje "BiznesAlert.pl".

Według oficjalnych informacji, pierwsza transza, która trafiła do budżetu białoruskiego ma zostać przeznaczona na skutki pandemii koronawirusa. Środki te mają zapewnić finansowanie bieżącego zadłużenia republiki.

Jest wielce prawdopodobne, że gros z tej kwoty zostanie przeznaczony na spłatę zadłużenia wobec Gazpromu, który na początku września poinformował, iż dług Białorusi za dostarczony, a nie opłacony gaz, urósł do ponad 330 mln dolarów.
500 mln dolarów jest częścią kredytu opiewającego na 1,5 mld dolarów, które Władimir Putin obiecał Aleksandrowi Łukaszence po spotkaniu w Soczi. W 2020 r. Mińsk ma otrzymać 1 mld dolarów, pozostałe 500 mln dolarów ma trafić na Białoruś w przyszłym roku - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Interfax , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE