ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tydzień Wolontariatu w Grupie Orlen
19.10.2020r. 11:15

Fundacja Orlen zakończyła wielkie święto pomagania. Pierwszy w historii Tydzień Wolontariatu w Grupie Orlen odbył się pod hasłem "dobroMOCni - w pomocy jest moc". Celem akcji była promocja wolontariatu oraz zachęcenie pracowników do jeszcze większego zaangażowania w projekty prospołeczne. W ramach Tygodnia Wolontariatu, fundacja przeprowadziła kilkanaście akcji charytatywnych oraz stworzyła specjalny program on-line "dobroMOCni TV", w którym zaprezentowała najciekawsze projekty z ostatnich dwóch lat.

Studio "dobroMOCni TV" przez trzy dni trwania programu stało się przestrzenią inspirujących spotkań z osobami, które podzieliły się swoim doświadczeniem związanym z wolontariatem. Przeprowadzono ponad siedem godzin rozmów z wolontariuszami Grupy Orlen i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Program obejrzało na żywo blisko dwa tysiące pracowników. Prowadzącym rozmowy był Tomasz Wolny - dziennikarz i prezenter TVP2, który prywatnie angażuje się w wiele akcji charytatywnych.

- Rozmowy z pomysłodawcami realizowanych akcji, przedstawicielami zaprzyjaźnionych fundacji, organizacji, placówek i ośrodków pozwoliły jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby otoczenia, a także bliżej zapoznać z ideą wolontariatu Orlen. Wierzymy, że dzięki temu zainspirowaliśmy pracowników do zgłaszania kolejnych projektów i dalszej pomocy potrzebującym - mówi Marta Soluch, Prezes Zarządu Fundacji Orlen.

Wszystkie odcinki programu dobroMOCni TV dostępne są na kanale YouTube PKN Orlen. Pierwszy z nich "dobroMOCni dla Edukacji" poświęcony jest wsparciu osób w nauce, sporcie i rozwoju. W drugim "dobroMOCni dla Świata" można dowiedzieć się o tym, co dobrego możemy zrobić dla naszej planety. Natomiast trzeci odcinek "dobroMOCni dla Człowieka" poświęcony jest osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Podczas Tygodnia Wolontariatu pracownicy zaangażowali się także w liczne akcje charytatywne: oczyścili koryto rzeki Skrwy w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym, przeprowadzili prace porządkowe wokół budynku przedszkola w Łącku oraz opiekowali się zwierzętami w jednym z największych schronisk w Korabiewicach. W trakcie Tygodnia Wolontariatu przed Zakładem Produkcyjnym w Płocku stanął także mobilny punkt poboru krwi.

- Wolontariat ma niezwykłą moc integracji, która procentuje w codziennej pracy na rzecz firmy. Buduje zaufanie, wpływa na wartości, ale przede wszystkim przyczynia się do tworzenia kapitału społecznego. Do akcji wolontariackich często zgłaszają się osoby z różnych działów, które nie współpracowały wcześniej ze sobą - mówi Marta Soluch, Prezes Zarządu Fundacji Orlen.

Za nami tyle wartościowych akcji wolontariatu realizowanych przez naszych pracowników, a nasze skrzynki mailowe już pękają w szwach od kolejnych pomysłów - dodaje.

Szesnastoletnia tradycja wolontariatu pracowniczego w Grupie ORLEN pokazuje, że z roku na rok zainteresowanie działalnością prospołeczną rośnie. W ramach programu wolontariatu każdy pracownik koncernu może zgłosić pomysł i otrzymać grant w wysokości 3000 zł na przeprowadzenie własnego projektu. Na realizację tych działań przysługuje mu jeden dzień wolnego w ciągu roku. W 2019 r. ponad ośmiuset pracowników Grupy Orlen zaangażowało się w realizację kilkudziesięciu akcji charytatywnych. Fundacja Orlen na inicjatywy z tym związane przeznaczyła prawie 300 tysięcy złotych.
Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE