ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Rusza kolejna podróż z "Planetą Energii"
19.10.2020r. 17:24

Wystartowała X edycja projektu "Planeta Energii". Tegoroczna odsłona wydarzenia organizowanego przez Energę z Grupy Orlen będzie wyjątkowa, gdyż łączy się z akcją "Edukacja zdalna z energią". Dzięki programowi nauczyciele zyskają cenną wiedzę i skuteczne narzędzia do kształcenia on-line lub w formie hybrydowej.

"Planeta Energii" to przykład ciekawie opowiedzianych historii, które są przekazywane dzieciom w atrakcyjny i nieszablonowy sposób. To cykl animacji i interaktywnych ćwiczeń, w których bohaterami są sympatyczni mieszkańcy Krainy Energii oraz Krainy Odpadów. Uczniowie wspólnie z ambasadorem akcji, dr. Tomaszem Rożkiem, wyruszają na misję ratunkową, podczas której poprzez zabawę odkrywają pojęcia związane z prądem, energią i ekologią. Energa wspiera kwestię bezpieczeństwa najmłodszych i nauczania prawidłowego korzystania z urządzeń elektrycznych, z którymi na co dzień mają styczność chociażby w domach.Dbajmy o nasze otoczenie

Istotną częścią tegorocznej edycji "Planety Energii" jest także kształtowanie świadomości na temat racjonalnego gospodarowania odpadami. W Polsce przeciętny Kowalski, tylko w 2019 roku, "wyprodukował" ich 332 kg. Dzięki nowym lekcjom o Krainie Odpadów młode pokolenie zyska wiedzę na temat tego, jak ważne jest zapobieganie nadmiernemu powstawaniu odpadów i ich prawidłowa segregacja.

Edukacja zdalna z energią

Kolejne edycje "Planety Energii" pokazały, że nauczyciele bardzo chętnie korzystają z dodatkowych materiałów dydaktycznych. Ze względu na rozprzestrzenianie się COVID-19 wielu z nich stanęło przed nowymi wyzwaniami dydaktycznymi i pedagogicznymi. Energa, wspólnie z firmą Librus - liderem na polskim rynku dzienników elektronicznych, oferuje szkołom podstawowym 200 bezpłatnych szkoleń on-line. Partnerami technologicznymi zostali Google, Microsoft i Cisco. Doświadczeni trenerzy przeszkolą nauczycieli z oprogramowania służącego m.in. do prowadzenia wideolekcji i pokażą im szereg dobrych praktyk w zakresie organizacji i nauczania podczas edukacji zdalnej i hybrydowej.

"Projekt "Edukacja zdalna z energią" to realna pomoc, która przełoży się w pozytywny sposób na relacje między nauczycielami a uczniami, większą satysfakcję z nauki i pracy, a także lepsze przyswajanie trudnego materiału i rosnącą samodzielność dzieci" - mówi Alina Skorb-Gała, kierownik wydziału ESG Energi.

Kampania społeczna "Edukacja zdalna z energią" trwa do 31 grudnia 2020 r. lub do osiągnięcia limitu szkoleń (decyduje kolejność zgłoszeń). Rejestracji można dokonać wyłącznie za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie www.edukacjazdalnazenergia.pl.

Konkurs z nagrodami

Planeta Energii skierowana jest do zerówek oraz uczniów z klas 1-4 szkół podstawowych. Konkurs przewidziany jest zarówno dla całych klas jak i indywidualnych osób. Zasady są bardzo proste. Każde dziecko, które ukończy zadania z misji nr 2 "Kraina Odpadów", może przesłać elektronicznie na adres: konkurs@planetaenergii.pl pracę artystyczną o ograniczaniu produkcji odpadów. Aby zgłosić szkołę do konkursu, należy zarejestrować się na platformie internetowej, przesłać sprawozdanie dotyczące realizacji lekcji o Planecie Energii i projekt pracy dodatkowej obrazujący tematykę "Krainy Odpadów". Zgłoszenia konkursowe można wysyłać do 14 grudnia 2020 r.

Wszystkie szkoły uczestniczące w "Planecie Energii" mogą liczyć na zestaw gadżetów i dyplomy. Trzy najlepsze klasy otrzymają bon o wartości 10 tys. zł. Jury przyzna również 10 wyróżnień o wartości 2 tys. zł na cele edukacyjne. Nauczyciele wszystkich wyróżnionych klas otrzymają zaproszenie do udziału w Akademii Planety Energii, dwudniowego warsztatu dla nauczycieli, który poprowadzi dr Tomasz Rożek. W konkursie dla dzieci komisja wyłoni 50 zwycięzców, do których trafi książka z dedykacją dr. Tomasza Rożka, imienny dyplom ukończenia Misji Planety Energii i dodatkowe upominki o łącznej wartości do 200 zł.

Energa Grupa Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE