ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wrocław. Zakończył się kolejny etap przyłączania budynków do sieci ciepłowniczej
19.10.2020r. 17:36

16 wrocławskich budynków, z których zniknęło ponad 200 pieców węglowych zostało w poniedziałek przyłączonych do sieci ciepłowniczej. W sumie w tym roku ma zostać zlikwidowanych 420 pieców w 29 budynkach należących do miasta.

We Wrocławiu zakończył się proces przyłączania kolejnych budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej. W poniedziałek symbolicznie uruchomiono węzeł cieplny dla 16 wrocławskich kamienic.

Jak powiedział prezes spółki Wrocławskie Mieszkania Dariusz Kowalczyk, kolejną zmianę ogrzewania spółka zaplanowała na 2021 rok i obejmuje ona 43 budynki. "W roku 2022 zmienimy ogrzewanie aż w 60 kamienicach" - zapowiedział.

We Wrocławiu lokalami komunalnymi zarządzają dwa podmioty - spółka miejska Wrocławskie Mieszkania i ZZK Zarząd Zasobu Komunalnego. Oba podmioty w przyszłym roku planują likwidację 1,5 tys. pozaklasowych źródeł ciepła w 120 budynkach.

Łącznie w latach 2020-2024 ma zostać zlikwidowanych ponad 4 tys. pieców w 315 budynkach, należących do miasta.
Pełnomocnik Prezydenta ds. wymiany źródeł ogrzewania Rafał Guzowski poinformował, że we Wrocławiu do wymiany pozostaje 4 tys. pieców w budynkach w 100 proc. należących do gminy, 8 tys. pieców we wspólnotach mieszkaniowych i 8 tys. w domach jednorodzinnych.

Władze Wrocławia przygotowały zestaw programów, których celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do wymiany źródeł ciepła. To m.in.: pełne dofinansowanie kosztów wymiany pieców - KAWKA Plus, zwolnienia i ulgi w czynszach dla osób, które się na to zdecydowały, dofinansowanie wymiany drewnianych, nieszczelnych okien - Termo KAWKA, dopłaty do rachunków za ogrzewanie dla osób, które zlikwidowały piece na paliwa stałe - Lokalny Program Osłonowy.

Jak poinformowano, mimo pandemii do wydziału środowiska wpłynęło już ponad 1,2 tys. wniosków, z czego ponad tysiąc umów zostało już podpisanych. To wzrost o blisko 10 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. W tym roku na wymianę pieców miasto przeznaczyło ponad 15 mln zł.

"Wnioski do miejskiego programu KAWKA przyjmujemy w trybie ciągłym. Każdy kto złożył dokumenty do 16 października zostanie rozliczony jeszcze w tym roku. Po tym terminie wnioski zrealizujemy w 2021 r. Czas jest bardzo ważny. W związku z rosnącą liczbą chętnych, wydłuża się czas oczekiwania na instalatorów, a maksymalna kwota dofinansowania kończy się w 2021 r. Przypominamy też, że zgodnie z uchwałą antysmogową, po 2024 roku korzystanie z kopciuchów będzie karane, a kwota grzywny może wynieść nawet 5 tys. zł" - przypomniała Katarzyna Szymczak- Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE