ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Posiedzenie porozumienia OPEC+ zakończyło się apelem o przestrzeganie jego zapisów
20.10.2020r. 07:59

Połączona Ministerialna Komisja Monitorująca OPEC+ (JMMC) obradowała online na temat zmian na rynku ropy od poprzedniego spotkania z 17 września oraz perspektyw na 2021 rok - czytamy w BiznesAlert.pl.

Zaapelowała do krajów uzupełniających niedobory cięć wydobycia ropy o przyspieszenie ich wdrażania do grudnia 2020 roku, do kiedy obowiązują plany krajowe uzupełniania tych braków. Kompensacja we wrześniu 2020 roku sięgnęła 249 mln baryłek dziennie. OPEC+ osiągnęło jako całość 102 procent zgodności z cięciami, nie licząc dobrowolnych cięć dodatkowych Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jednak niektóre kraje nadal tną wydobycie na skalę mniejszą, niż zadeklarowały w układzie. - Niedotrzymywanie układu jest nie tylko niesprawiedliwe wobec pozostałych państw, ale szkodliwe dla procesu równoważenia rynku ropy - czytamy w komunikacie JMMC.

Jest tak, ponieważ odrodzenie gospodarcze na świecie spowolniło poprzez ponowny wzrost zachorowań na koronawirusa, szczególnie w obu Amerykach, Azji i Europie. Komisja zaapelowała do państw OPEC+ o czujność i aktywność ze względu na owe warunki rynkowe. - Odrodzenie nie nabiera tempa, którego spodziewaliśmy się na początku roku - przyznał sekretarz generalny OPEC Mohamed Barkindo podczas posiedzenia Połączonej Komisji Technicznej OPEC+ z 15 października. - Zapotrzebowanie jest nadal słabe.
Następne spotkanie JMMC odbędzie się 17 listopada 2020 roku.
OPEC/Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE