ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA w dół; OPEC+ ostrzega - perspektywy popytu są niepewne
20.10.2020r. 08:14

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w N.Jorku tanieje kolejną sesję. Sojusz OPEC+ ostrzega - prognozy rynkowe są niepewne z powodu odradzającej się pandemii koronawirusa, która osłabia popyt - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na XI na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 40,57 USD, niżej o 0,82 proc.

Bardziej aktywne kontrakty WTI na grudzień zniżkują o 0,7 proc. do 40,76 USD/b.

Ropa Brent w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 42,27 USD za baryłkę, niżej o 0,82 proc.

W poniedziałek odbyło się spotkanie wspólnego ministerialnego komitetu monitorującego OPEC+ (JMMC).

Chociaż nie podjęto decyzji w sprawie dostaw ropy, to w razie potrzeby możliwe są działania dostosowujące podaż ropy do sytuacji rynkowej, zwłaszcza że na rynek dociera teraz coraz więcej libijskiej ropy.
Najbliższe ministerialne posiedzenie OPEC+, z udziałem wszystkich krajów sojuszu, odbędzie się w dniach 30.11-02.12 i to wówczas być może zostanie podjęta decyzja o zmniejszeniu dostaw ropy.

"OPEC+ może opóźnić w czasie zwiększenie podaży ropy - o 3 miesiące - do kwietnia 2021 r., biorąc pod uwagę obecne osłabienie popytu na paliwa" - mówi Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

Minister energii Rosji Aleksander Nowak ocenił w poniedziałek, że chociaż wzrost popytu na paliwa spowolnił z powodu nowej fali zakażeń koronawirusem na świecie, to jednak nie został całkowicie zatrzymany.

Ropa w USA na NYMEX staniała na zakończenie poprzedniej sesji 5 centów, Brent na ICE straciła 0,7 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE