ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Amerykanie liczą, że Polska wyda 18 mld dol. w USA na energetykę jądrową
20.10.2020r. 11:25

Jak czytamy w serwisie pb.pl, który powołuje się na energyworld.com i wypowiedź wysokiej rangi urzędnika Departamentu Energii, strona amerykańska oczekuje, że Polska wyda w USA przynajmniej 18 mld dol. (70 mld zł) w związku z zawartą umową dotyczącą rozwoju polskiej energetyki jądrowej.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 9 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Zapraszam na Węgry 21.10.2020r. 00:06
Są trzy obszary, które generują wzrost kosztów budowy elektrowni jądrowej.

Pierwszym z nich jest projekt i proces jego realizacji. Dość często zdarza się, że dostawcy energii jądrowej w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej rozpoczynają budowę siłowni przed ukończeniem fazy projektowej. Często przed rozpoczęciem budowy projekty oraz zespoły projektowe nie są jeszcze kompletne. Nie sprawdza się wcześniej czy zatrudniło się konstruktorów i fachowców, aby było wiadomo, że to, co zostało zaprojektowane, może zostać zbudowane. Nie zrobiono tego w przypadku wielu projektów.

Drugim elementem jest zarządzanie budową. Dostawcy energii jądrowej nie mogą lepiej zarządzać projektami i przystosować się do zmian, ponieważ zmiana jest elementem tak złożonego procesu. Często system roboczy nie dostosowuje się do zmian to powoduje opóźnienia, a w konsekwencji wymusza na inwestorze "wypłacasz odsetki i zatrudniasz wiele osób, które nie są produktywne."

Trzecią kwestią wpływającą na koszty budowy siłowni nuklearnej jest łańcuch dostaw oraz siła robocza. Ponieważ Europa i Stany Zjednoczone wstrzymały swoje prace nad rozwojem energetyki jądrowej, Zachód nie ma już dostępu do dostawy niezawodnych części zamiennych i aktualnie przeszkolonych pracowników. W ciągu ostatnich 30 lat nie zbudowano elektrowni jądrowej czy to w Europie Zachodniej, czy w Stanach Zjednoczonych. Skuteczni sprzedawcy, tacy jak Korea Południowa, Chiny czy Rosja mają naprawdę sprawne łańcuchy dostaw stale doskonalonych technologii.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Josef 21.10.2020r. 12:53
https://energetyka-jadrowa.cire.pl/st,37,233,item,206139,1,0,0,0,0,0,zimne-testy-wodne-bloku-jadrowego-vogtle-3-zakonczone.html
Do tego Olkiluoto, Hinkley Point C. Nie są budowane?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE