ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Instalacja fotowoltaiczna na budynkach Urzędu Miejskiego w Gliwicach
20.10.2020r. 19:02

Kosztem ponad 400 tys. zł na dachach dwóch siedzib Urzędu Miejskiego w Gliwicach zamontowano 260 paneli fotowoltaicznych. To jedna z największych miejskich instalacji PV, dzięki której ma poprawić się jakość powietrza, a samorząd zaoszczędzi na kosztach energii elektrycznej.

Panele pojawiły się zarówno na głównej siedzibie gliwickiego magistratu przy ul. Zwycięstwa 21, jak i na drugim budynku Urzędu przy ul. Jasnej 31A.

"Instalacja fotowoltaiczna na dachu głównej siedziby Urzędu Miejskiego będzie pozyskiwała energię o łącznej mocy 49,6 kW, a przy ul. Jasnej - o mocy 31 kW. Pokryje to część zapotrzebowania budynków urzędu i przełoży się na obniżenie bieżących kosztów zakupu i dystrybucji energii" - poinformowała we wtorek szefowa wydziału organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Gliwicach Aleksandra Janik-Gajówka.
Gliwiccy urzędnicy przekonują, że fotowoltaika jest ekologiczna i ekonomiczna. Panele wytwarzają darmową energię elektryczną, nie emitują zanieczyszczeń i można je poddać recyklingowi, a pozyskiwanie przez nie energii nie generuje hałasu. Wyliczono, że uruchomienie instalacji powinno ograniczyć emisję pyłowo-gazową do atmosfery o ok. 58 ton CO2 i ok. 2900 gram pyłu zawieszonego PM10 rocznie.

Na realizację inwestycji miasto pozyskało unijne środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-2020 - pokryją one 85 proc. związanych z tym przedsięwzięciem wydatków, które przekroczyły 400 tys. zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: khr 21.10.2020r. 09:25
W Gliwicach nie ma żadnej elektrowni konwencjonalnej, więc jak ta instalacja PV ma poprawić jakość powietrza w mieście?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE