ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Uczestnicy szczytu GECF przyznali, że transformacja energetyczna przyspiesza
21.10.2020r. 07:11

Prognoza do 2050 roku Forum Krajów Eksportujących Gaz (GECF) zwanego "gazowym OPEC" zakłada nowe przyspieszenie transformacji energetycznej, biorąc pod uwagę nowe rozwiązania polityki klimatycznej i działania na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych wprowadzone do października 2020 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

GECF przygotowuje się do spotkania ministerialnego, które odbędzie się online 12 listopada tego roku pod prezydencją Algierii. Kraje członkowskie oprócz niej to Boliwia, Egipt, Gwinea, Iran, Libia, Nigeria, Katar, Rosja, Trinidad i Tobago. Irak, Malezja, Norwegia i Wenezuela to obserwatorzy. GECF skupia kraje kontrolujące około 72 procent znanych rezerw gazu, 46 procent jego wydobycia, 55 procent przepustowości gazociągów i 61 procent eksportu LNG na świecie. Siedziba organizacji znajduje się w Dausze w Katarze.
Warto przypomnieć, że Komisja Europejska przygotowała strategię metanową mającą ułatwić walkę z emisjami metanu towarzyszącymi pracy sektora gazowego. Zaapelowała o stworzenie globalnego systemu monitoringu takich zanieczyszczeń, sygnalizując, że w przyszłości eksporterzy gazu mogą być rozliczani z emisji. Trwa między innymi debata o tym, który gaz z importu jest z tego punktu widzenia "czystszy" - gaz rosyjski czy amerykańskie LNG - czytamy w BiznesAlert.pl.
GECF , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE