ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rzecznik Kremla: sankcje USA dotyczące Nord Stream 2 to destrukcyjna polityka wobec Rosji
21.10.2020r. 13:39

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w środę komentując rozszerzenie amerykańskich sankcji wobec Nord Stream 2, że Stany Zjednoczone stosują zasady "nieuczciwej konkurencji" i prowadzą "dość nieprzyjazną i destrukcyjną" politykę "stałych restrykcji" wobec Rosji.

Na codziennym briefingu dla mediów przedstawiciel Kremla powiedział, że "dość nieprzyjazna i destrukcyjna polityka stałego wprowadzania rozmaitych restrykcji" wobec Rosji i jej gospodarki "stała się nieodłączną częścią niesprawiedliwej konkurencji" ze strony USA.

Pieskow porównał tę konkurencję do stosowania siłowych przejęć w biznesie.

"Ta destrukcyjna polityka trwa już nie pierwszy rok" - podkreślił rzecznik prezydenta Władimira Putina. Zapewnił, że "jest oczywiste, iż szkodzi ona relacjom dwustronnym".
Departament Stanu USA opublikował we wtorek nowe wytyczne, które poszerzają sankcje nałożone na będący w budowie gazociąg Nord Stream 2. Obejmować mają także podmioty, które pomagałyby technicznie lub finansowo statkom układającym rurociąg.

Nord Stream 2 jest gotowy w 94 proc., ale od grudnia 2019 roku nie prowadzi się przy nim żadnych prac. Z łącznie 2 460 km tworzących go rur trzeba ułożyć jeszcze 150 km: 120 km na akwenach duńskich i 30 km na niemieckich.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 22.10.2020r. 09:21
...i bardzo dobrze że destrukcyjna.....Zdaje się że Rosja coś gwarantowała Ukrainie przy zwrocie broni nuklearnej i... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE