ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiana w radzie nadzorczej PGG
22.10.2020r. 10:12

Wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej prof. Barbara Piontek zastąpiła prof. Jana Wojtyłę w składzie rady nadzorczej Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Prof. Wojtyła przez ostatnie ponad cztery lata był przewodniczącym rady tej największej górniczej spółki.

Jak dowiedziała się w czwartek PAP, zmiany swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej dokonało dzień wcześniej Towarzystwo Finansowe Silesia (TFS), będące - obok m.in. wiodących krajowych spółek energetycznych i Węglokoksu - jednym z akcjonariuszy PGG.

TFS tłumaczy zmianę przede wszystkim chęcią wzmocnienia nadzoru właścicielskiego. "Dziękujemy prof. Janowi Wojtyle za jego profesjonalizm i zaangażowanie podczas ponad czteroletniej pracy w Radzie" - podkreślił w czwartek zarząd Towarzystwa.

Po odwołaniu prof. Wojtyły ze składu rady nadzorczej, podczas swojego kolejnego posiedzenia rada ma wybrać nowego przewodniczącego.

W czwartek Polska Grupa Górnicza potwierdziła zmianę personalną w radzie, modyfikując informacje o jej składzie na stronie internetowej spółki. Przedstawiciele PGG nie udzielają bliższych informacji na ten temat, podkreślając, iż ustalanie składu rady jest domeną akcjonariuszy firmy.

Prof. Barbara Piontek jest ekonomistką, profesorem Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz zastępcą prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest ekspertką z zakresu zarządzania publicznego (na szczeblu centralnym i samorządowym), rozwoju branż strategicznych, budowania modeli biznesu oraz innowacyjności gospodarki.
Od czerwca tego roku prof. Piontek pracuje również w radzie nadzorczej spółki Tauron Polska Energia, a w latach 2016-2020 była wiceprzewodniczącą rady nadzorczej w Tauronie Wytwarzanie. W 2018 r. została również przewodniczącą rady nadzorczej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Należy do Społecznej Rady Gospodarczej przy wojewodzie śląskim, a także komitetu sterującego Programu dla Śląska przy wojewodzie oraz rady wykonawczej ds. tego programu przy Kancelarii Premiera.

Prof. Piontek była również doradcą strategicznym firm różnej wielkości, jest ekspertką ds. zarządzania strategicznego oraz procesów restrukturyzacji obszarów strategicznych, w tym związanych z bezpieczeństwem strategicznym - także energetycznym. Tworzyła strategie rozwoju miast oraz biznesplany inwestycji strategicznych, brała udział w międzynarodowych i krajowych projektach badawczo-rozwojowych.

W ostatnich miesiącach prof. Barbara Piontek była wymieniana w mediach jako potencjalna kandydatka do zarządu Tauronu lub Polskiej Grupy Górniczej, którą od powołania w 2015 roku kieruje prezes Tomasz Rogala.

Odwołany ze składy rady nadzorczej PGG prof. Jan Wojtyła był jej przewodniczącym od czerwca 2016 roku. To ekonomista związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach - w latach 1996-2002 był rektorem tej uczelni, wówczas używającej nazwy Akademia Ekonomiczna. Był także m.in. dziekanem Wydziału Finansów i Ubezpieczeń uniwersytetu oraz dyrektorem Centrum Badawczego Społecznego Dialogu Pracy.

Obecnie, obok prof. Barbary Piontek, członkami rady nadzorczej PGG są: Michał Stępniewski, Krystian Probierz, Michał Czarnik, Tomasz Heryszek, Zbigniew Karwowski, Mariusz Skowronek i Dariusz Wędzki. Poprzednie zmiany personalne w radzie miały miejsce około dwa tygodnie temu z inicjatywy spółek, będących akcjonariuszami PGG.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE