ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejne zakażenia koronawirusem w kopalniach PGG i JSW
22.10.2020r. 11:04

24 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej (PGG), a dwa w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Na kwarantannie jest blisko 620 górników, w większości z PGG.

Jak wynika z czwartkowych danych spółek węglowych, kopalnie nadal odczuwają zauważalny w ostatnich tygodniach w całej Polsce systematyczny wzrost zakażeń SARS-CoV-2. Obecnie z wirusem zmaga się 188 górników z PGG, 24 z JSW oraz 10 z kopalń spółki Tauron Wydobycie.

Najwięcej zakażonych jest w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie od początku epidemii zachorowało 3 481 osób, a wyzdrowiały 3 293. Obecnie w PGG choruje 188 osób, wobec 105 przed tygodniem. Kwarantanną jest objętych 525 pracowników, wobec 324 tydzień wcześniej.

Wśród kopalń PGG najwięcej zakażonych górników jest obecnie w kopalniach Mysłowice-Wesoła (39) i Ziemowit w Lędzinach (28). W kopalni Piast w Bieruniu chorują 24 osoby, a w katowickiej kopalni Murcki-Staszic 14. W kilku innych kopalniach jest od dwóch do dziesięciu przypadków zachorowań. W czwartek w PGG przybyło 24 zakażonych i czterech ozdrowieńców. Obecnie PGG nie planuje kolejnych badań przesiewowych w swoich kopalniach.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie zakażeń było jak dotąd najwięcej w górnictwie węgla kamiennego, liczba zarażonych koronawirusem zaczęła rosnąć przed dwoma tygodniami - wcześniej systematycznie przybywało ozdrowieńców, a chorych pozostawało jedynie kilku górników. Obecnie w spółce zakażone są 24 osoby (wobec sześciu tydzień temu); w czwartek przybyły dwa nowe przypadki - obydwa w kopalni Pniówek.

Łącznie od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 4 176 pracowników jastrzębskiej spółki, z których 4 152 wyzdrowiało. Kwarantanną są objęte 92 osoby wobec 65 tydzień temu.
W kopalniach obowiązuje noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk i utrzymywanie dystansu społecznego. Wśród obowiązujących reguł jest także m.in. ograniczenie liczby osób w windach zjeżdżających pod ziemię i wyjeżdżających na powierzchnię. Górnicy powinni używać ochronnych masek i okularów nie tylko na stanowiskach pracy, ale także w drodze do nich. Systematycznie prowadzona jest dezynfekcja newralgicznych miejsc - łaźni, lampowni, cechowni, ciągów komunikacyjnych i wind górniczych, odkażane są także podziemne kolejki i dworce.

W kopalniach spółki Tauron Wydobycie z koronawirusem zmaga się - według ostatnich dostępnych danych - 10 pracowników.

Według danych sanepidu w woj. śląskim - gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem - w czwartek liczba osób zakażonych od początku epidemii wynosiła 33 856 - o 1 168 więcej niż w środę. W regionie zmarło 716 osób z COVID-19 - w czwartek poinformowano o 18 kolejnych zgonach.

Wyzdrowiało 70,3 proc. wszystkich zakażonych od początku epidemii (23 816 osób) - w czwartek w regionie przybyło 341 ozdrowieńców. W woj. śląskim przebadano dotychczas ponad 500,6 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym objęto łącznie przeszło 5,4 tys. osób, a w kwarantannie domowej - decyzją sanepidu - jest ponad 16 tys. osób.

Z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że w środę w regionie zajętych było 945 spośród 1 468 łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu. Zajęte było 86 na 108 dostępnych łóżek respiratorowych. Dane o sytuacji w tym zakresie w czwartek będą dostępne dzień później.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE