ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron rozpoczął budowę książki popytu na 5-letnie obligacje, marża może wynieść 125-135 pb
22.10.2020r. 17:13

Tauron rozpoczął budowę książki popytu na 5-letnie obligacje, których wartość nominalna może wynieść ok. 1 mld zł. Ich marża może sięgnąć 125 - 135 pb - wynika z rozmów PAP Biznes z osobami zbliżonymi do transakcji.

Według źródeł rynkowych Tauron rozpoczął budowę książki popytu na obligacje 5 lub 7-letnie przy oczekiwanej przez koncern marży 130-160 pb. Po sygnałach rynkowych podjęto decyzję, że będą to 5-letnie obligacje i wówczas zdecydowano również, że marża wyniesie 125-135 pb.

Łączny zgłaszany popyt przekracza już 1 mld zł. Decyzja o parametrach emisji obligacji Tauronu ma zapaść w piątek rano.

Na początku października Tauron poinformował o rozpoczęciu przygotowań do emisji obligacji, której wartość nominalna może wynieść około 1 mld zł. Koncern zawarł umowę ramową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju określającą zasady współpracy w zakresie możliwego nabycia obligacji przez EBOiR.
Jak wówczas podano, środki z emisji obligacji będą wspierały realizację transformacji energetycznej grupy, w tym zwiększenie udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w jego strukturze wytwórczej.

W perspektywie 2030 r. Tauron chce produkować ponad 65 proc. energii ze źródeł nisko- i zeroemisyjnych, przy jednoczesnym ograniczeniu emisyjności o połowę.

Decyzja o ostatecznej wartości emisji ma zostać podjęta przez Tauron w trakcie budowy książki popytu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE