ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny gazu w Europie notują maksima ze względu na problemy z podażą
27.10.2020r. 13:03

Ceny gazu sprzedawanego rosną do tegorocznych maksimów. Wynika to z kilku czynników m.in większego popytu a zmniejszonej podaży - czytamy w BiznesAlert.pl.

Cena gazu na holenderskiej giełdzie TTF w kontraktach dnia następnego przekracza 15 euro/MWh. (ok. 160 euro za tys. m sześc.). To najwyższa cena gazu od grudnia 2019 roku. Zwiększony popyt na surowiec do celów grzewczych a także zmniejszona podaż ze strony producentów mają wpływ na wyższą cenę gazu. Ci wolą wysyłać swój surowiec na rynki azjatyckie, na których cena gazu jest wyraźnie wyższa niż w Europie.

Do tego doszły problemy techniczne niektórych instalacji skraplających gaz. Mowa o norweskim terminalu LNG Hammerfest, w którym pod koniec września doszło do pożaru. Pierwotnie powrót do operacyjnego wykorzystywania instalacji była planowany na styczeń 2021 roku, jednak rozmiar szkód okazał się na tyle duży, że prawdopodobnie nastąpi to dopiero w październiku 2021 roku.
Nieplanowane naprawy musiał również przejść terminal Bonny LNG w Nigerii, który przez miesiąc nie mógł funkcjonować. Dodatkowym problemem okazały się również ostatnie huragany w USA, które zablokowały możliwość wysyłki LNG z terminali umiejscowionych w Zatoce Meksykańskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant/TTF/Monte , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE