ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE może być zainteresowana zakupem PKP Energetyka
27.10.2020r. 14:45

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski zaznaczył w rozmowie z agencją Reuters, że jego spółka może wyrazić zainteresowanie zakupem PKP Energetyka, jeśli obecny właściciel CVC Capital Partners zdecyduje się na jej sprzedaż - czytamy w BiznesAlert.pl.

Pod koniec września, agencja Reuters podała, że fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners rozpoczyna przygotowania do sprzedaży polskiego koncernu PKP Energetyka w ramach umowy potencjalnie wartej 1,8 mld euro. Skarb Państwa wyrażał już zainteresowanie ponownym zarządzaniem tą spółką.

CVC kupiło PKP Energetyka, jedną z największych polskich grup energetycznych i dostawcę energii elektrycznej dla kolei, od Polskich Kolei Państwowych w 2015 roku za 1,97 miliarda złotych (507 milionów dolarów) wraz z długiem.
CVC odmówił komentarza, podczas gdy PKP Energetyka i polski rząd nie byli gotowi do skomentowania sprawy. Fundusz ma zaangażować doradcę ds. sprzedaży na początku 2021 roku a wkrótce potem rozpocznie proces sprzedaży.

Zdaniem źródeł agencji, oferenci mieli wycenić spółkę na około 7,5-8-krotność podstawowego zysku PKP Energetyka, czyli 1,1-1,2 mld euro, łącznie z długiem. Wartość przedsiębiorstwa PKP Energetyka może osiągnąć 1,8 miliarda euro, czyli nawet 12-krotność zysków - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Eldo 28.10.2020r. 09:10
Pytanie po co? Nie lepiej te pieniądze 1,2 mld EURO przeznaczyć na budowę 2 nowych elektrowni gazowych 700MW każda?... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE