ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rozstrzygnięto przetarg na pierwsze samochody elektryczne dla białostockiego magistratu
27.10.2020r. 15:42

Niespełna 278 tys. zł brutto zapłaci miasto Białystok za dostawę trzech pierwszych aut z napędem elektrycznym, kupionych na potrzeby magistratu. We wtorek rozstrzygnięto powtórzony przetarg na zakup takich pojazdów; w pierwszym za wysoka była cena najkorzystniejszej ze zgłoszonych ofert.

Urząd Miejski w Białymstoku chce kupić trzy nowe, wyprodukowane w 2020 r., elektryczne samochody osobowe, o zasięgu co najmniej 150 km na jednym ładowaniu. Zaplanował na ten cel kwotę 360 tys. zł brutto.

W pierwszym przetargu swoje oferty złożyło czterech dealerów, w cenach od nieco ponad 267,5 tys. zł do 406,5 tys. zł brutto. Przy czym przy wyborze najkorzystniejszej oferty cena stanowiła 60 proc. kryterium oceny, pozostałe 40 proc. to okres gwarancji (firmy proponowały od 2 do 4 lat gwarancji).
Okazało się jednak, że najkorzystniejsza oferta przekracza finansowy plan miasta, przetarg więc unieważniono, by po kilku dniach ogłosić kolejny. Tym razem zgłosiły się trzy firmy; ceny wahały się od 277,6 tys. zł do 384,9 tys. zł brutto, wszystkie podmioty zaoferowały taką samą, 4-letnią gwarancję. W tej sytuacji najwyższą łączną punktację uzyskała oferta najtańsza, złożona przez kielecki oddział spółki Autorud ze Stalowej Woli.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP w magistracie, będzie to model elektryczny citigo skody. Ma z tych aut korzystać departament gospodarki komunalnej, w którego zakresie działalności są też różne inicjatywy proekologiczne w mieście.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE