ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Giełdowe notowania Gazpromu spadają do wiosennych minimów
27.10.2020r. 15:46

Notowania rosyjskiego giganta gazowego spadają do wiosennych minimów. Winne temu są obawy przed powtórnym zamykaniem europejskich gospodarek, które są głównym konsumentem rosyjskiego gazu - informuje "BiznesAlert.pl".

W poniedziałkowej sesji moskiewskiej giełdy wycena akcji Gazpromu spadła do minimum z 16 kwietnia, tj do 161,2 rubla za akcję. W ciągu dnia akcje Gazpromu potaniały o 1,7 proc., w ciągu października o 4,6 proc. a od czerwca o 22 proc. W ujęciu pieniężnym kapitalizacja spółki spadła o 1,05 bln rubli.

Według prognoz rosyjskich analityków energetycznych, popyt na gaz może spaść o 12 mld m sześc., z czego 4,7 mld m sześc. przypadnie na generację energii elektrycznej, a 3,9 mld m sześc. na zaspokojenie zapotrzebowania przemysłu.

Poza problemem lockdownu, negatywnie na wycenę rosyjskiej spółki wpływa fakt niemożności dokończenia projektu Nord Stream 2, którego koszt już przewyższył pierwotnie zakładany budżet (8 mld euro) oraz kara w wysokości ponad 6,6 mld euro nałożona na Rosjan przez polski UOKiK.
Aby sprostać wymaganiom finansowym, Gazprom już trzeci raz w tym roku był zmuszony wyemitować obligacje wieczyste. To obligacje bez sprecyzowanego czasu wykonalności. Wierzyciel otrzymuje odsetki od czasu, który minął do momentu wykupu przez emitenta.

W wyniku tej transakcji Gazpromowi udało się pożyczyć 2,6 mld dolarów. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na refinansowanie obecnych długów oraz na bieżącą działalność spółki.
Finanz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE