ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy poniżej 39 USD za baryłkę po silnym wzroście jej zapasów
28.10.2020r. 07:56

Ceny ropy na giełdzie w N.Jorku są poniżej 39 USD za baryłkę. W USA zapasy surowca wzrosły w ub. tygodniu o ponad 4,5 mln baryłek, trzy razy mocniej niż się tego spodziewano - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 38,70 USD, niżej o 2,22 proc.

Ropa Brent w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 40,50 USD za baryłkę, niżej o 1,70 proc.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim cotygodniowym niezależnym raporcie, że zapasy ropy w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 4,58 mln baryłek.

Analitycy spodziewali się ich wzrostu o 1,5 mln baryłek.

Zapasy ropy w Cushing - głównym centrum magazynowym surowca - wzrosły zaś o 136 tys. baryłek.
Wzrosły też zapasy benzyny - o 2,25 mln baryłek. To już drugi tydzień w rzędu, gdy benzyny jest więcej.

Ropa naftowa testuje obecnie swoją dolną granicę zakresu cen - wzrostom notowań nie sprzyjają informacje o nasilającej się pandemii koronawirusa w wielu regionach na świecie - szczególnie w Europie i USA - co może zagrozić już i tak kruchemu ożywieniu popytu na paliwa.

Rynek ropy również "zmaga się" z rosnącą podażą surowca z Libii, gdzie dzienna produkcja ropy wzrosła z niespełna 100 tys. baryłek - na początku września - do prawie 700 tys. baryłek obecnie i może jeszcze wzrosnąć do ponad 1 mln b/d do połowy lub końca listopada.

"Droga dla cen ropy jest raczej w dół" - ocenia Vandana Hari, założycielka Vanda Insights.

Ropa w USA na NYMEX zyskała na zakończenie wtorkowej sesji 2,6 proc. Dzień wcześniej staniała o 3,2 proc. Brent na ICE zdrożała we wtorek 1,8 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE