ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja ma strategię niskoemisyjnego rozwoju do 2050 roku, ale nie ogłasza celu neutralności klimatycznej
28.10.2020r. 08:52

Ministerstwo rozwoju ekonomicznego Rosji przekazało do rządu projekt strategii rozwoju niskoemisyjnego gospodarki do 2050 roku. Nie zawiera on postulatu osiągnięcia neutralności klimatycznej w przeciwieństwie do planów Unii Europejskiej i Chin - czytamy w BiznesAlert.pl.

Propozycja resortu zostanie rozważona do końca 2020 roku. Zakłada aktualizację dotychczasowego planu na rzecz gospodarki niskoemisyjnej. Uwzględnia plany działania na poziomie centralnym i regionalnym w odpowiedzi na zmiany klimatu, opisując zręby rosyjskiej polityki klimatycznej.

Scenariusz bazowy zakłada redukcję intensywności węglowej Produktu Krajowego Brutto Rosji o 9 procent do 2030 roku i o 48 procent do 2050 roku w porównaniu z poziomem obecnym. Intensywność węglowa to udział emisji CO2 w produkcji krajowej brutto per capita. Obecnie wynosi ona 1,2 kg CO2/PKB per capita. Dla porównania intensywność węglowa Polski w 2019 roku wynosiła 917 gram, a Niemiec - 397 gram, Wielkiej Brytanii - 177 gram, Francji - 197 gram.
Rosja nie ogłosiła celu neutralności klimatycznej. Unia Europejska chce osiągnąć zerowe emisje CO2 brutto w 2050 roku, a Chiny - w 2060 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Neftegaz.ru/European Environment Agency , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE