ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy chcą nadal współpracować w polityce klimatycznej z USA
28.10.2020r. 09:03

Niemcy apelują o odbudowę "transatlantyckiego mostu klimatycznego" w przeddzień wyborów wUSA , w których może wygrać kandydat optujący za zaawansowaną polityką ochrony klimatu, czyli Demokrata Joe Biden - czytamy w BiznesAlert.pl.

Niemiecka agencja prasowa podaje, że minister spraw zagranicznych Heiko Maas i minister środowiska Svenja Schulze zaapelowali o odbudowę wspomnianego mostu klimatycznego łączącego obie strony Atlantyku. Maas zastrzegł, że jest gotów do takiej współpracy niezależnie od wyniku wyborów prezydenckich w USA w listopadzie. Jednakże to Joe Biden jest zwolennikiem ambitnej polityki klimatycznej w Ameryce, a urzędujący prezydent Donald Trump wycofał USA z porozumienia klimatycznego z Paryża. Zwolennicy powrotu Amerykanów do układu liczą na działanie Bidena w tej sprawie.
Maas zadeklarował, że wykorzysta pozostały czas prezydencji niemieckiej w Unii Europejskiej do budowy sojuszu klimatycznego z USA, ale także Chinami, które ogłosiły cel neutralności klimatycznej do 2060 roku. Niemcy będą też forsować podniesienie celu redukcji emisji CO2 o co najmniej 55 procent do 2030 roku zgodnie z propozycją Komisji Europejskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Deutsche Presse Agentur/Clean Energy Wire , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: hans 28.10.2020r. 15:08
i będa forsowac dalej rosyjski gaz. Wszystko oczywiście dla klimatu :)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE