ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zwrot Chin ku neutralności klimatycznej to wyzwanie dla planów rozwoju dostaw gazu
28.10.2020r. 09:36

Chiny będą zmuszone na drodze do neutralności klimatycznej do 2060 roku odejść od węgla, rozwinąć Odnawialne Źródła Energii i przez to podwoić zapotrzebowanie na gaz w następnych piętnastu latach - czytamy w BiznesAlert.pl.

Zużyły w 2019 roku 306,7 mld m sześc. gazu. W 2020 roku ma to być 320 mld m sześc. W 2030 roku zapotrzebowanie Państwa Środka na gaz może sięgnąć 600 mld m sześc., a w 2035 roku - 620 mld m sześc. Powodem ma być konieczność stabilizowania OZE tradycyjną generacją.
Jednakże większość tego gazu ma pochodzić z Chin, nie z Rosji, która liczy na rozwój eksportu z pomocą istniejącego gazociągu Siłą Syberii oraz planowanego Siła Syberii 2 przez Mongolię. Chińczycy chcą wydobywać 520 mld m sześc. gazu do 2035 roku, z czego 220 mld m sześc. ma stanowić gaz ziemny konwencjonalny, 100 mld m sześc. - gaz łupkowy, 50 mld m sześc. - gaz z pokładów metanu i 150 mld m sześć. - syngaz. Taki rozwój wypadków oznaczałby faktycznie spadek importu gazu do Chin z ponad 130 mld m sześc. w 2019 roku i brak przestrzeni do rozwoju dostaw z Rosji. Siła Syberii ma osiągnąć ostateczną przepustowość 38 mld m sześc. rocznie, a Siła Syberii 2 - 50 mld m sześc. Warto dodać, że te przepustowości będą konkurować z dostawami LNG z całego świata docierającymi do Chin. Także cel 25 procentowego udziału Rosji w światowym rynku gazu skroplonego będzie zagrożony z powodu rozwoju wypadków w Państwie Środka - czytamy w BiznesAlert.pl.
OilCapital.ru , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 28.10.2020r. 12:14
Chiny już podjęły decyzję że do 2060 roku odejdą od węgla i osiągną neutralność klimatyczną. A my jako jedyni w UE... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE