ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Duży wzrost zapasów ropy naftowej w USA
28.10.2020r. 09:59

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej wczoraj nie zdołały obronić zwyżki, a dzisiaj rano na rynku tym z powrotem pojawiła się presja spadkowa. Ceny ropy WTI obecnie poruszają się już poniżej poziomu 39 USD za baryłkę, a notowania ropy Brent oscylują niewiele powyżej 40 USD za baryłkę.

Negatywnym akcentem podczas wczorajszej sesji były informacje o znaczącym wzroście zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. Amerykański Instytut Paliw (American Petroleum Institute, API) podał, że w minionym tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 4,58 mln baryłek do poziomu 495,2 mln baryłek. To znacznie więcej niż oczekiwano (1,1 mln baryłek), dlatego dane API rozbudziły na nowo obawy o słabnący popyt na paliwa ze względu na drugą falę pandemii.

(1024x683)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Presję na spadek cen ropy wywarł także fakt, że huragan Zeta, który tworzył się nad Zatoką Meksykańską, wyraźnie osłabł - a to oznacza krótszą przerwę w funkcjonowaniu platform wydobywczych i, tym samym, krótszą przerwę w produkcji.

Dzisiaj warto będzie zwrócić uwagę na raport Departamentu Energii na temat zapasów paliw w USA, którego publikacja jest zaplanowana na 15:30. Departament ma dostęp do większej ilości danych niż API, więc potwierdzenie przez niego wzrostu produkcji może przypieczętować negatywne nastroje inwestorów podczas bieżącej sesji.

(1024x683)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE