ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny zapowiadają uruchomienie systemu handlu emisjami
28.10.2020r. 12:15

Chiny planują uruchomienie ogólnokrajowego systemu handlu uprawnieniami do emisji w okresie od 2021 do 2025 roku. Oznacza to, że prace nad wprowadzeniem takiego systemu po raz kolejny notują opóźnienie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Problemy techniczne i obawy co do dokładności i przejrzystości danych dotyczących emisji utrudniły realizację programu, którego pierwsza faza obejmująca sektor energetyczny miała zostać uruchomiona w tym roku. - Rynek uprawnień do emisji dwutlenku węgla w Chinach ewoluuje od regionalnych programów pilotażowych do krajowego systemu handlu i rozszerza się z jednego sektora do wielu gałęzi przemysłu - powiedział Li Gao, szef biura ds. zmian klimatu w chińskim ministerstwie środowiska. Dodał on, że obejmuje to handel online i stabilne działanie krajowego systemu handlu uprawnieniami do emisji.

Krajowy system handlu został pierwotnie obiecany przez prezydenta Xi Jinpinga przed porozumieniem paryskim z 2015 roku. W 2017 roku Chiny ogłosiły uruchomienie krajowego systemu handlu uprawnieniami do emisji, mającego objąć wszystkie główne sektory przemysłu, ale nie wydano jeszcze odpowiednich przepisów. Do sierpnia chiński pilotażowy system handlu emisjami w siedmiu regionach obejmował prawie 3000 emitentów przemysłowych i sprzedał 406 milionów ton gazów cieplarnianych równoważnych dwutlenkowi węgla.
Oczekuje się, że gdy sektor energetyczny zacznie handlować emisjami, krajowy system Chin ma przyćmić system Unii Europejskiej i stać się największym na świecie systemem handlu uprawnieniami do emisji. Li dodał, że ministerstwo wciąż weryfikuje projekt systemu przydziałów uprawnień do emisji, który został zmodyfikowany w celu uwzględnienia skutków pandemii koronawirusa, w odpowiedzi na opinie władz lokalnych i wytwórców energii elektrycznej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE