ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wawel i Wieliczka z zieloną energią od Taurona
28.10.2020r. 13:02

Zamek Królewski na Wawelu i Kopalnia Soli w Wieliczce zamówiły zieloną energią od Taurona. Kontrakty są wynikiem wygranych przez firmę przetargów, które dotyczą dostaw energii elektrycznej w 2021 r.

Zamek Królewski na Wawelu to wieloletni klient Taurona. Po raz kolejny współpraca z tą instytucją kultury odbywała się będzie w wyniku wygranego przetargu. O kontrakt z Wawelem na 2021 rok zabiegało aż osiem firm, a Tauron przedstawił najkorzystniejszą ofertę cenową oraz spełnił opisane w przetargu warunki zamówienia.

- Zawarcie kontraktu z Zamkiem Królewskim na Wawelu to dla nas ogromna satysfakcja. Po pierwsze, pokazuje, że najlepiej ze wszystkich firm biorących udział w postępowaniu przetargowym udało nam się zrównoważyć interes zamawiającego i wykonawcy. Po drugie, dowodzi, że Zielony Zwrot Taurona to kierunek istotny również dla naszych klientów, którzy decydują się na zakup energii elektrycznej pochodzącej w 100 proc. z odnawialnych źródeł - mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Taurona Polska Energia.

Zamek Królewski na Wawelu zamówił na 2021 rok 1002 MWh energii elektrycznej. Wartość kontraktu wynosi 355 283,59 zł.

Kopalnia Soli "Wieliczka" także ogłosiła przetarg na dostawę zielonej energii. W tym przypadku to również Tauron też przedstawił najkorzystniejszą ofertę. Zamówienie obejmuje dostawę 19 500 MWh o wartości 6 905 281,50 zł.
- Warto podkreślić, że Tauron złożył najlepsze oferty na energię elektryczną nie tylko dla najważniejszych polskich instytucji kultury, ale również dla najstarszej uczelni w kraju - Uniwersytetu Jagiellońskiego - dodaje Zimnoch.

Jak wynika z protokołu otwarcia ofert złożonych w przetargu na dostawę energii do obiektów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, najlepszą ofertę złożył Tauron. Wolumen energii elektrycznej objętej tym przetargiem wynosi ponad 51 439 MWh, a jego wartość wynikająca z oferty złożonej przez Tauron to 17 247 587,29 zł.

Wśród innych, znaczących przetargów wygranych w ostatnim czasie przez Taurona znajduje się również zamówienie ogłoszone przez Grupę Zakupową Gminy Olsztyn. W tym roku grupę tworzy ponad 370 podmiotów. Tauron wygrał nie tylko przetarg na zasilanie oświetlenia ulicznego, ale też na dostawę energii do obiektów. Łączne szacowane zużycie energii dla tej grupy zakupowej w 2021 roku wyniesie ponad 129 420 MWh. Wartość umowy dla oświetlenia ulicznego to 4 990 885,38 zł. Kontrakt Taurona na dostawę energii elektrycznej do obiektów wynosi 40 292 773,91 zł.

Przed kopalnią w Wieliczce od niedawna można też doładować elektryczny samochód. Tauron udostępnia tam dwie ładowarki DC o mocy 50 kW. Energia, która zasila stację, w całości pochodzi z certyfikowanych ekologicznych źródeł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE