ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

RN PGNiG powierzyła obowiązki prezesa zarządu wiceprezesowi
28.10.2020r. 15:20

Rada Nadzorcza PGNiG podjęła uchwałę o powierzeniu obowiązków prezesa zarządu Jarosławowi Wróblowi.

Rada Nadzorcza PGNiG, podjęła uchwałę o powierzeniu obowiązków prezesa zarządu Jarosławowi Wróblowi, wiceprezesowi zarządu, do czasu rozstrzygnięcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu spółki.

21 października ze stanowiska prezesa PGNiG z przyczyn osobistych rezygnację złożył Jerzy Kwieciński, który prezesem PGNiG od 10 stycznia 2020 r.

Jarosław Wróbel jest absolwentem studiów magisterskich i studium doktoranckiego Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ukończył studia podyplomowe na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, a także studia menedżerskie Executive MBA (Uniwersytet Gdański i RMS Erasmus University) oraz Post-MBA (Uniwersytet Gdański i SBS Swiss Bussiness School).

W energetyce od 1992 r. W latach 1993-1999 związany z Elektrociepłownią "Będzin", odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie programu restrukturyzacji, a także przygotowanie i przeprowadzenie pierwszego procesu prywatyzacji kapitałowej w polskiej elektroenergetyce, wykorzystującego mechanizm Giełdy Papierów Wartościowych (Nagroda Debiut Roku 1998).

Od 2002 r. związany z PGNiG, W latach 2003-2013 wiceprezes ds. ekonomicznych Górnośląskiej Spółki Gazownictwa. Pomysłodawca i Sponsor Programu wdrożenia w GSG, Zintegrowanej Platformy wspomagającej obsługę procesów na bazie rozwiązań ERP i CIS. Następnie realizował projekty dla firm z sektora paliwowo-energetycznego oraz informatycznego. Współtworzył m.in. Model IT/OT dla GK PGNiG.

Od 8 stycznia do 1 marca 2016 r. był członkiem zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa, a od 2 marca 2016 r. do 16 lutego 2018 r. zajmował stanowisko prezesa zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.
Pod jego kierownictwem spółka opracowała i wdrożyła strategiczny pakiet zmian dla polskiego gazownictwa dystrybucyjnego na lata 2016-2022, oraz zdobyła w 2017 r. Polską Nagrodę Jakości w kategorii wielkich organizacji gospodarczych.
Od 17 kwietnia 2018 r. do 9 stycznia 2020 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Orlen Południe. Był współtwórcą oraz Sponsorem Programu budowy w Orlen Południe nowoczesnej biorafinerii, na bazie Rafinerii w Trzebini oraz Rafinerii w Jedliczu, będącej centrum kompetencyjnym w zakresie biokomponentów oraz biopaliw dla Grupy Kapitałowej Orlen.

Ukończył wiele szkoleń z zakresu zarządzania, finansów oraz IT. Autor publikacji w czasopismach branżowych. Podczas swojej pracy zawodowej został uhonorowany przyznaniem następujących stopni i tytułów górniczych:

- Honorowa Szpada Górnicza, grudzień 2017.
- Generalny Dyrektor Górniczy III Stopnia, listopad 2016, nr dyplomu 2/18/2016.
- Dyrektor Górniczy II Stopnia, listopad 2011, nr dyplomu 24/24/2011.
- Dyrektor Górniczy III Stopnia, grudzień 2008, nr dyplomu 12/112/2008.

Jarosław Wróbel pełni funkcje przewodniczącego rady nadzorczej w spółce Polska Spółka Gazownictwa oraz członka Rady Dyrektorów PGNiG Upstream Norway AS. Obie funkcje pełni nieodpłatnie.


Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Pingpong 28.10.2020r. 18:42
Tego można było oczekiwać. Wcześniej pracował w Orlen-Południe.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Polak 29.10.2020r. 06:01
Osoba merytoryczną, która bardzo dobrze zna spółkę oraz rynek. Gratulacje.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: PS 29.10.2020r. 17:39
Byłem jedną z osób, które prowadziły proces prywatyzacji EC Będzin w MPW wtedy czyli 1996-1997. Wysoko oceniałem tą... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE