ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DB Energy ma umowę ws. finansowania projektów w modelu ESCO
28.10.2020r. 20:34

DB Energy podpisało z Efficiency Solutions II SV umowę ramową w sprawie finansowania projektów w modelu ESCO - podała spółka w komunikacie. Na mocy umowy, DB Energy uzyska możliwość finansowania projektów na kwotę co najmniej 20 mln euro.

Jak podano, spółka posiada obecnie ponad 30 zidentyfikowanych projektów inwestycyjnych o szacowanej wartości blisko 40 mln euro, które mogą zostać objęte finansowaniem w modelu ESCO.

Podmiotem zarządzającym Efficiency Solutions II SV jest SUSI Partners AG, instytucja finansowa zajmująca się finansowaniem projektów dotyczących odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej oraz magazynowania energii. Obecna wartość aktywów pod jej zarządzaniem wynosi ok. 1,5 mld euro.

DB Energy podało, że nawiązanie współpracy z partnerem finansowym umożliwi szybsze osiągnięcie celów strategicznych w zakresie rozwoju działalności w modelu inwestycyjnym, w szczególności ESCO.
ESCO to model działania, w którym przedsiębiorcom oferuje się wdrożenie różnych przedsięwzięć z zakresu efektywności energetycznej, bez konieczności angażowania przez nich własnych środków finansowych. Inwestycje w modelu ESCO są finansowane ze źródeł zewnętrznych, zajmuje się tym wykonawca. Jego wynagrodzenie jest powiązane z osiąganymi oszczędnościami.

DB Energy realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w zakładach przemysłowych, od identyfikacji przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, przez ich projektowanie i realizację, uwzględniając finansowanie w modelach ESCO (finansowanie długoterminowe) lub EPC (finansowanie na czas realizacji) po monitoring instalacji przemysłowych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE