ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA blisko 4-tygodniowego minimum
29.10.2020r. 07:55

Ceny ropy na giełdzie w N.Jorku nieznacznie rosną, ale są blisko 4-tygodniowego minimum. Na nastroje na rynkach paliw wpływa zaostrzający się kryzys zdrowotny w Europie i mocniejszy od prognoz wzrost amerykańskich zapasów ropy - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 37,60 USD, wyżej o 0,59 proc.

Ropa Brent w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 39,24 USD za baryłkę, wyżej o 0,31 proc.

Inwestorów niepokoi fakt, że Niemcy i Francja - dwie największe gospodarki w Europie - zamykają swoje gospodarki na co najmniej miesiąc, aby powstrzymać rozpowszechnianie się Civid-19.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premierzy krajów związkowych zgodzili się w środę co do wprowadzenia kolejnych ograniczeń w związku z dramatycznie rosnącą liczbą infekcji koronawirusa.

Zgodnie z ustaleniami w miejscach publicznych będą mogli wspólnie przebywać członkowie tylko dwóch gospodarstw domowych, maksymalnie dziesięć osób.

Restauracje, bary, kluby, dyskoteki i puby mają być zamknięte od 2 listopada do końca listopada. Stołówki będą nadal otwarte.

Szkoły i przedszkola pozostaną otwarte, pomimo gwałtownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

Z kolei prezydent Francji Emmanuel Macron podczas wystąpienia telewizyjnego w środę wieczorem poinformował, że po konsultacjach politycznych i medycznych władze podjęły decyzję o wprowadzeniu kwarantanny narodowej od piątku w związku z rozwojem epidemii koronawirusa.
Szkoły pozostaną jednak otwarte, podobnie jak miejsca pracy oraz większość sklepów. Zamknięte będą natomiast bary i restauracje.

Do tego każde wyjście z domu musi być uzasadnione celami zawodowymi, medycznymi albo opieką nad innymi.

Tymczasem zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ub. tygodniu o 4,32 mln baryłek - podał w środę w oficjalnym raporcie amerykański Departament Energii (DoE).

To najmocniejszy wzrost zapasów surowca za Oceanem od lipca i niemal trzy razy mocniejsza zwyżka od prognoz analityków.

"Poziom zapasów ropy rośnie w obliczu słabnącego tła gospodarczego" - mówi Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

"Spodziewam się, że kraje sojuszu OPEC+ opóźnią planowany od początku 2021 r. wzrost podaży ropy o 3 miesiące - do kwietnia" - dodaje.

Ropa w USA na NYMEX staniała na zakończenie poprzedniej sesji 5,5 proc. Od początku października ropa w USA staniała o ok. 7 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE