ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy: szacunkowe wyniki PGNiG zbliżone do oczekiwań, bez większych zaskoczeń
29.10.2020r. 09:07

Szacunkowe wyniki PGNiG za trzeci kwartał 2020 roku są zbieżne z oczekiwaniami rynku, bez większych zaskoczeń w poszczególnych segmentach działalności - oceniają analitycy.

MICHAŁ KOZAK, ANALITYK TRIGON DM

"Wyniki PGNiG są zbliżone do naszych oczekiwań, wyższe od konsensusu rynkowego.

Dobry wynik w obrocie (przy pozytywnym efekcie na hedgingu, tak jak od ostatnich 7 kwartałów), zbliżony do oczekiwań w pozostałych segmentach, przy odpisie na PGG, co ma wpływ na wynik netto".

ŁUKASZ PROKOPIUK, ANALITYK DM BOŚ

"Wyniki PGNiG są bardzo zbliżone do naszych oczekiwań. Skorygowana EBITDA w trzecim kwartale wyniosła 1,290 mld zł w stosunku do naszych oczekiwań 1,3 mld zł.

Są małe rozbieżności w wynikach poszczególnych segmentów, ale są one stosunkowo mało istotne. Mamy trochę gorsze wyniki upstreamu, trochę lepsze wyniki tradingu, ale z naszego punktu widzenia te wyniki są neutralne".
-------

PGNiG szacuje skonsolidowany wynik EBITDA w trzecim kwartale na 1,33 mld zł wobec 0,8 mld zł przed rokiem. Średnia prognoz analityków ankietowanych przez PAP Biznes wynosiła 1,18 mld zł.

Według szacunków, skonsolidowane przychody PGNiG spadły w trzecim kwartale do 6,39 mld zł z 7,03 mld zł przed rokiem. Konsensus PAP Biznes wskazywał na przychody na poziomie 6,33 mld zł.

Szacunkowy wynik operacyjny sięgnął 0,59 mld zł. Rok wcześniej było to 0,13 mld zł. Średnia prognoz analityków ankietowanych przez PAP Biznes wynosiła 0,37 mld zł.

Skonsolidowany wynik netto wzrósł do ok. 120 mln zł z ok. 10 mln zł rok wcześniej. Średnia prognoz analityków wskazywała na zysk w wysokości 211 mln zł.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE