ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa PKN Orlen zakłada przerób ropy w czwartym kwartale na poziomie 7,8 mln ton
29.10.2020r. 10:21

Grupa PKN Orlen zakłada przerób ropy w swoich rafineriach w czwartym kwartale 2020 roku na poziomie 7,8 mln ton, co oznaczałoby wykorzystanie mocy produkcyjnych w wysokości około 88 proc. - poinformował Konrad Włodarczyk, zastępca dyrektora zespołu relacji inwestorskich PKN Orlen.

"w czwartym kwartale planujemy przerób 7,8 mln ton ropy, co stanowi około 88 proc. naszych mocy produkcyjnych. To lekki spadek kwartał do kwartału, ale ostateczne wielkości będą uzależnione od popytu i otoczenia makro, które nadal są wymagające, zwłaszcza gdy patrzymy na stronę popytową" - powiedział Włodarczyk podczas czwartkowej telekonferencji dla analityków.

W rozbiciu na poszczególne rafinerie grupa zakłada, że w czwartym kwartale wykorzystanie mocy produkcyjnych w PKN Orlen wyniesie 96 proc., w Unipetrolu 87 proc, a w Orlen Lietuva 75 proc.
W trzecim kwartale 2020 roku przerób ropy naftowej w rafineriach grupy PKN Orlen wyniósł 8,2 mln ton, a łączne wykorzystanie mocy produkcyjnych sięgnęło 93 proc. (w PKN Orlen 103 proc., w Unipetrolu 88 proc., a na Litwie 81 proc.).

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE