ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Komisarz ds. energii: w transformacji weźmiemy pod uwagę punkty wyjścia państw członkowskich
29.10.2020r. 11:29

Na wirtualnej konferencji zorganizowanej przez EurActiv europejska komisarz ds. energii Kadri Simson odniosła się do transformacji energetycznej w Unii Europejskiej jako sposobu na wyjście z kryzysu ekonomicznego spowodowanego pandemią koronawirusa - relacjonuje BiznesAlert.pl.

- Dzisiaj chcemy sprawić, że przy okazji wyjścia z kryzysu ekonomicznego, by przejść na zieloną gospodarkę, co poprawi naszą konkurencyjność. Nasza gospodarka będzie w dużej mierze oparta na OZE. Wyznaczyliśmy trzy główne obszary inwestycji: przede wszystkim OZE wraz z wodorem, renowacja budynków oraz transport. Transformacja będzie sprawiedliwa, uwzględniamy różne punkty wyjścia państw członkowskich - zapewniła Kadri Simson.
- Regiony górnicze otrzymają szczególne wsparcie finansowe w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Instalacja paneli fotowoltaicznych czy renowacja budynków może stworzyć miejsca pracy dla tych, którzy obecnie są zatrudnieni w górnictwie. Projekty te mają na celu odejście od paliw kopalnych i będą musiały być realizowane w tym samym czasie. Możemy liczyć na bezprecedensowe środki, dzięki którym będziemy mogli wprowadzić zmiany - podkreśliła cytowana przez BizesAlert.pl europejska komisarz ds. energii.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE