ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zapadła decyzja o o wycofaniu akcji Energi z giełdy
29.10.2020r. 11:34

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Energi w dniu 29 października 2020 roku podjęło uchwałę o wycofaniu akcji spółkiz obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki podjęło uchwałę o wycofaniu z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie 269 139 114 akcji zwykłych na okaziciela serii AA - czytamy w komunikacie spółki.

Jednocześnie NWZ upoważniło i zobowiązało zarząd spółki do podjęcia wszystkich czynności faktycznych i prawnych niezbędnych do wycofania akcji z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

Oprócz notowany na GPW akcji zwykłych na okaziciela serii AA, które stanowią 48,15 proc. ogółu akcji, na kapitał aukcyjny spółki składa się jeszcze 14,928 mln akcji imiennych uprzywilejowanych (51,85 proc.) należące do Orlenu (jedna akcja uprzywilejowana daje prawo do dwóch głosów na Walnym Zgromadzeniu). Orlen dysponuje łącznie 85,20 proc. akcji Energi.
Akcje Energi są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od grudnia 2013 roku.

Pod koniec września PKN Orlen wezwał do sprzedaży 82.754.032 akcji Energi po cenie 8,35 zł za akcję, by mieć 100 proc. akcji tej spółki i wycofać ją z obrotu na rynku regulowanym GPW. Dniem rozpoczęcia przyjmowania zapisów był 9 października 2020 r., a dniem zakończenia jest 20 listopada 2020 r.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE