ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen nadal rozmawia z potencjalnym partnerem o rozwoju offshore
29.10.2020r. 15:35

PKN Orlen prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania partnera branżowego na rzecz projektu Baltic Power. - Przed dokonaniem finalnego wyboru chcemy mieć pewność, że pozyskamy partnera z doświadczeniem i know-how. Dlatego też rozmowy cały czas trwają, a proces wyboru chcemy zakończyć do końca tego roku - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl członek zarządu PKN Orlen Zbigniew Leszczyński podczas konferencji wynikowej za trzeci kwartał tego roku.

- PKN Orlen prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania partnera branżowego na rzecz projektu Baltic Power. Przed dokonaniem wyboru chcemy mieć pewność, że pozyskamy partnera z doświadczeniem i know-how, który zapewni nam oczekiwane wsparcie w całym procesie inwestycyjnym. Mówimy tutaj o szerokiej współpracy i dlatego jego kompetencje muszą wpisywać się w długotrwałe plany rozwojowe morskiej energetyki wiatrowej PKN Orlen. Dlatego też rozmowy cały czas trwają, a proces wyboru chcemy zakończyć do końca tego roku - powiedział Zbigniew Leszczyński.

BiznesAlert.pl przypomina informację "Pulsu Biznesu" z której wynika, że największe szanse na współpracę przy projekcie morskiej farmy wiatrowej ma kanadyjska firma Northland Power.
PKN Orlen informował, że każdy z potencjalnych partnerów przy budowie offshore, zgadza się na formułę, w której Orlen będzie miał 51 procent udziałów w projekcie - odnotowuje serwis.

Baltic Power chce realizować projekt o mocy do 1200 MW, a na teren budowy chce wejść w 2024 roku, tak aby energia z morskich farm wiatrowych popłynęła w 2026 roku.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE