ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PetroChina prognozuje obniżenie zapotrzebowania na gaz z Rosji
29.10.2020r. 15:54

Według wyliczeń PetroChina obniżenie zapotrzebowania na gaz z Rosji może sięgnąć od 5 d0 8 mld m sześc. rocznie. Pomimo zwiększonego zapotrzebowania gospodarki chińskiej, większość gazu ma pochodzić z własnego wydobycia. Najbardziej ucierpi na tym rosyjski sektor LNG - informuje "BiznesAlert.pl".

Z raportu PetroChina wynika, że do 2035 r. zużycie gazu w Chinach wzrośnie do 620 mld m sześc. rocznie (z dzisiejszych ponad 300 mld m sześc.). Dla porównania, zużycie w Polsce w 2030 r. ma oscylować pomiędzy 25-30 mld m sześc. rocznie. Razem ze wzrostem konsumpcji, rosnąć ma krajowe wydobycie gazu, które dziś sięga ok. 120-130 mld m sześc. W 2035 r. ma wynosić 520 mld m sześc.

Taka sytuacja rysuje pesymistyczne scenariusze dla rosyjskich firm, zarówno Navateku, który dostarcza do Chin LNG, jak i Gazpromu, który realizuje dostawy przez Siłę Syberii. W planach jest również budowa gazociągu Siła Syberii 2. Jednak nie wiadomo, czy ta magistrala w ogóle będzie Chinom potrzebna.
Rozpoczęta wiosną 2019 r. budowa terminala LNG w prowincji Szantung (która pokrywa obszar zapotrzebowania Chin Północno-Zachodnich), który zapewni 26 mld m sześc. gazu rocznie, może spowodować, że nie będzie większego zapotrzebowania na gaz od Gazpromu.
Strategia rosyjskiego eksportu LNG opiera się w głównej mierze na wzroście popytu na gaz ze strony Chin. Jeżeli plany Chińczyków się powiodą, budowane rosyjskie terminale LNG na północy Rosji będą zmuszone pracować na mniejszych obrotach i to przyniesie straty finansowe - czytamy w "BiznesAlert.pl".
PetroChina , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE