ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier podpisał decyzję administracyjną zobowiązującą spółki SP do budowy szpitali
30.10.2020r. 14:34 30.10.2020r. 07:58

Premier podpisał decyzję administracyjną zobowiązującą sześć spółek skarbu państwa do budowy szpitali tymczasowych na 3 tys. miejsc - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Chodzi m.in. o PKN Orlen, Lotos, KGHM, PKO BP i Tauron. Finansowanie inwestycji będzie pochodzić ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

"Premier podpisał w nocy decyzję administracyjną zobowiązującą spółki skarbu państwa lub takie, w których skarb państwa ma udziały do budowy szpitali na 3 tys. miejsc" - powiedział Michał Dworczyk w programie I Polskiego Radia.

Z kolei w rozmowie z Wirtualną Polską Dworczyk wskazał, że decyzje dotyczą sześciu spółek, w tym PKN Orlen, Lotosu, KGHM i PKO BP.

"Spółki mają w jak najszybszym czasie (...) przygotować kolejne łóżka w szpitalach tymczasowych" - powiedział Michał Dworczyk w WP.

Dworczyk wyjaśnił, że decyzje administracyjne wskazują województwa, w których mają powstać szpitale. Spółki w porozumieniu w wojewodami będą podejmować decyzje o konkretnej lokalizacji.

Jak powiedział, wraz z decyzjami spółki otrzymają kontakty do osób, które będą służyć wsparciem merytorycznym i formalno-prawnym oraz podręcznik budowy opracowany w trakcie budowy Szpitala Narodowego.

Dworczyk poinformował, że na ten moment trudno oszacować koszt inwestycji. Spółki mają podpisywać z Ministrem Aktywów Państwowych umowy dotyczące refinansowania.
Z decyzji, do której dotarła PAP Biznes wynika, że finansowanie realizacji inwestycji będzie pochodzić ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, na podstawie umów zawartych przez spółki ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez Ministra Aktywów Państwowych.

PKN Orlen podał w piątkowym komunikacie, że zaangażuje się w przygotowanie szpitala tymczasowego w Płocku. Podobny obiekt ma również powstać w Ostrołęce, przy wsparciu Energi, spółki z grupy.

KGHM poinformował z kolei, że w Lubinie, w Miedziowym Centrum Zdrowia, powstaje oddział dla pacjentów z COVID-19. Szpital będzie mógł przyjąć około 50 pacjentów z Dolnego Śląska.

O planach budowy szpitali tymczasowych poinformowały też w piątek Tauron i Węglokoks.

"We współpracy z rządem wybudujemy dwa szpitale w województwie małopolskim. Małopolska to ważny obszar dla Taurona i mieszkańcom tego regionu chcemy pomóc w walce z koronawirusem. W ten sposób włączymy się w walkę z drugą falą pandemii" - powiedział, w komentarzu przesłanym PAP Biznes, Wojciech Ignacok, prezes Tauron Polska Energia.

Z kolei Węglokoks poinformował na Twitterze, że pracuje nad uruchomieniem dwóch szpitali polowych na Śląsku.

Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

KOMENTARZE ( 6 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: akcjonariusz 30.10.2020r. 09:24
to premier już zarządza decyzjami? Uważam, że DEKRET lub ROZKAZ ma większą siłę nośną!
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 30-10-2020r. 16:41 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pesymista 30.10.2020r. 16:08
Bank, w tym PKO BP SA nie ma swoich pieniędzy tylko pieniądze depozytariuszy, którzy już zapłacili podatki, z których... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Heniek 30.10.2020r. 16:56
Przejmijcie hotele Gołebiewskiego na zasadzie Złotej Akcji i nazwijcie je Skarbem Państwa. Będzie szpital w Karpaczu,... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Gospodarni Polacy 02.11.2020r. 00:06
To już jest chwyt tonącego czyli łapanie brzytwy. A gdzie i jakie mamy plany organizację i zasady pracy medyków na... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: yeti 09.11.2020r. 09:19
Już wiemy, kto buduje w Polsce szpitale. Firmy przejmują rolę państwa. Pytanie - kto profesjonalnie zajmie się... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE