ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy: w weekend Wszystkich Świętych ceny paliw bez zmian
30.10.2020r. 15:18

W weekend ze świętem Wszystkich Świętych ceny paliw bez zmian - prognozują analitycy. Wskazują, że ilość wyjazdów będzie ograniczona, co będzie wpływało na dalszy spadek popytu.

W ocenie BM Reflex, na spadek cen paliw na stacjach będziemy musieli poczekać. "Prawdopodobnie wejdziemy w okres wyższych marż, spowodowany ponownym spadkiem sprzedaży paliw co może wpływać na utrzymanie cen na stacjach na wyższym poziomie" - napisali analitycy w piątek.

Wskazali, że zwyczajowo przełom października i listopada to okres wzmożonych wyjazdów rodzinnych połączony z wizytami na grobach bliskich. Ten rok ze względu na stan epidemii będzie inny. Ilość wyjazdów będzie ograniczona co będzie wpływało na dalszy spadek popytu - ocenili.

Według portalu e-petrol.pl, na stacjach mogą wystąpić niewielkie wahania cen. "Benzyna 98-oktanowa kosztowała będzie zapewne 4,62-4,74 zł/l, jeśli chodzi o benzynę Pb95 średnia cena litra tego paliwa na stacjach wynosić będzie 4,29-4,40 zł/l. W przypadku cen oleju napędowego spodziewamy się cen na poziomie 4,20-4,30 zł/l" - podali analitycy portalu. Dodali, że podwyżka może dotyczyć autogazu, dla którego prognozują ceny na poziomie 2,08-2,14 zł za litr.

Portal zwrócił uwagę, że notowania surowca na światowych giełdach przez długi czas były odporne na niepokojące doniesienia o jesiennej fali zachorowań na COVID-19, ale pogarszająca się z tygodnia na tydzień sytuacja epidemiczna na świecie w końcu odbiła się też na cenach ropy. W ostatnich dniach na rynkach naftowych obserwowaliśmy dynamiczną przecenę, która sprowadziła notowania surowca do poziomów ostatni raz notowanych na przełomie maja i czerwca tego roku.
Mijający tydzień notowana na giełdzie w Londynie ropa Brent zaczynała jeszcze powyżej poziomu 41 dolarów, ale od środy cena surowca systematycznie spadała i w piątkowe przedpołudnie znalazła się poniżej poziomu 37 dolarów, najniżej od pięciu miesięcy. Poza obawami o wpływ nowych obostrzeń związanych z pandemią przecenę napędzały też zapowiedzi zwiększenia libijskiego wydobycia do poziomu miliona baryłek dziennie - wskazali.

Jak ocenili, aktualna sytuacja na rynku naftowym i spadek cen ropy mogą wpłynąć na modyfikację planów OPEC+. Współpracujący w ramach tej formuły producenci szykują się do poluzowania limitów wydobycia od stycznia - ograniczenia mają być zmniejszone z obecnych 7,7 miliona baryłek do 5,7 mln baryłek. W ostatnich dniach pojawiają się jednak głosy, że pogarszające się ponownie perspektywy dla popytu na produkty naftowe mogą odsunąć w czasie zwiększenie produkcji przez członków OPEC+.

BM Reflex wskazał natomiast, że zgodnie z opublikowanymi ostatnimi danymi EIA zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 4,3 mln baryłek do 492,4 mln.

Wydaje się jednak, że czynnikiem który pogłębił spadki cen zapoczątkowane rosnącymi obawami o wpływ pandemii koronawirusa na popytową stronę rynku, był wzrost produkcji ropy naftowej w USA w skali tygodnia aż o 1,2 mln baryłek dziennie do 11,1 mln baryłek, i jest to obecnie najwyższy średniotygodniowy poziom produkcji od końca lipca tego roku - czytamy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE